Týdeník #39/22 – česká whisky Martin’s Barrel

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, co nového se v tomto týdnu ve světě whisky událo? Jste, jako vždy, na správném místě. Zámecká palírna Blatná vydala novou 5letou whisky Martin’s Barrel. Glen Scotia představila limitovanou edici whisky Double Cask. Palírna Macallan přidává dvě nové whisky do své Harmony Collection. Palírna Loch Lomond vydává novou 54letou whisky. Palírna Glengoyne přidala do základní řady novou 15letou whisky a palírna Bunnahabhain vydává druhou edici své whisky v sudové síle.

Martin’s Barrel 5 Years Old

Martin’s Barrel 5 Years Old

Jsou to již tři roky, co se na scéně objevila nová česká 3letá whisky Martin’s Barrel (psali jsme zde). Whisky je dítětem Václava Šitnera a zrodila se v Zámecké palírně Blatná. Nyní palírna představila nové 5lté plnění.

Nová whisky Martin’s Barrel 5 Years Old zrála v nových vypálených sudech z českého dubu. Destilovaná byla v červnu roku 2017 a stočena byla s obsahem alkoholu 43,3 %.

Celkem bylo vyrobeno 2 994 lahví. Cena je 990,- a zakoupit ji můžete na e-shopu 1er.cz.


Glen Scotia Double Cask Rum Finish

Glen Scotia Double Cask Rum Finish

V srpnu vydala palírna Glen Scotia (Campbeltown) limitovanou edici na oslavu svého zvolení skotskou palírnou roku (psali jsme zde). Nyní palírna připravila sestru oblíbené whisky Double Cask. Ta je první whisky v řadě, která má ukázat kvalitu a variabilitu NAS plnění z této palírny.

Glen Scotia Double Cask Rum Finish nejdříve zrála ve first-fill sudech po bourbon a poté minimálně osm měsíců dozrávala v sudech po guyanském rumu. Whisky s obsahem alkoholu 46 % vám nabídne tóny tropického ovoce, mořského vzduchu a spáleného cukru.

Whisky je již nyní dostupná na stránkách palírny Glen Scotia za 49 £.


Macallan Harmony Collection

Macallan Harmony Collection

Minulý rok na podzim představila palírna Macallan (Speyside) první whisky z nové řady Harmony Collection, pro jejíž tvorbu se spojila s šéfkuchařem Jordi Rocou (psali jsme zde). Rok se s rokem sešel a přichází dvě nové whisky z této řady.

Nové whisky Macallan Harmony Collection Smooth Arabica a Macallan Harmony Collection Inspired by Intense Arabica oslavují svět kávy a jsou stvořeny právě pro párování s kávou. Whisky zrály v kombinaci sudů z amerického a evropského dubu a byly lahvovány s obsahem alkoholu 40 % a 44 %.

Cena za každou láhev je 140 £. Whisky budou dostupné v průběhu října a listopadu.


Loch Lomond 54 Year Old

Loch Lomond 54 Year Old

Loch Lomond se v minulém roce stala nejrychleji rostoucí značkou (podle počtu prodaných lahví) skotské single malt whisky, když její prodeje meziročně vzrostly o 73 %. Nyní palírna Loch Lomond (Highland) představila jednu ze svých nejstarších whisky.

Whisky Loch Lomond 54 Year Old byla destilovaná v roce 1967. Nejdříve zrála v refill sudu z amerického dubu a v roce 1994 se přesunula do refill sudu po sherry. Nakonec byla nalahvovaná s obsahem alkoholu 41,1 %. Ve whisky ucítíte tóny karamelu, vanilkových lusků či pomerančové kůry.

Celkem bylo vyrobeno pouhých 55 křišťálových karaf této whisky. Cena je 24 000 £.


Krátké zprávy

Glengoyne 15 Year Old
Do základní řady palírny Glengoyne (Highland) se vrací 15leté plnění. Whisky zrála v kombinaci sudů po bourbonu a first-fill sudů po sherry. Lahvovaná je s obsahem alkoholu 43 % a zaplatíte za ni 90 £.

Bunnahabhain 12 Year Old Cask Strength
Palírna Bunnahabhain (Islay) vydává již druhou edici své 12leté whisky v sudové síle, kterou poprvé představila na podzim minulého roku (psali jsme zde). Whisky zrála ve first-fill a second-fill sudech po sherry Oloroso a byla lahvovaná s obsahem alkoholu 56,6 %. Cena je 80 £.


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments