Recenze whisky Queen Margot 5 Year Old

Takzvané „supermarketové“ whisky jsem tu zatím v recenzích trestuhodně opomíjel. Leckdy přitom nabízejí bezkonkurenční poměr cena/kvalita. Když jsem proto při mém pravidelném nákupu v Lidlu narazil na 5letou whisky Queen Margot v akci za lákavých 199 korun českých, nezaváhal jsem. Whisky jsem zakoupil s tím, že si tu dáme zase trochu jinou recenzi a třeba objevíme skrytý poklad.

Queen Margot je 5letá skotská míchaná whisky. Pro obchodní řetězec Lidl ji produkuje Clydesdale Scotch Whisky Co., která je součástí společnosti Whyte & Mackay. Další a podrobnější informace o této whisky lze nalézt jen těžko. Ještě dodám, že whisky je barvená a lahvovaná s obsahem alkoholu 40 %.


Queen Margot 5 Year Old
Queen Margot 5 Year Old

Whisky: Queen Margot 5 Year Old
Producent:
Clydesdale Scotch Whisky Co.
Region: Skotsko
Věk: 5yo
Síla: 40%
Sudy: ?

Vůně: ovoce, pečená jablka, vanilková zmrzlina
Chuť: sladká, ovocná, lehce hořká
Dozvuk: střední, sladký

Hodnocení: 78 %


K nalité sklence jsem se přibližoval s určitou obavou. Čekal jsem, kdy mne do nosu praští ostrá lihovitost, se kterou jsem se už u lecjaké levné whisky (i té dražší) setkal. Nic takového však nepřišlo. Naopak mě obklopila příjemná ovocná vůně, ve které jsem ucítil pečená jablka a hrušky, spolu s náznakem sušeného ovoce a vanilkové zmrzliny. Žádný štiplavý alkohol. Moc příjemné. Chuť však byla oproti vůni jednodušší, slabší a nenabízela tolik prostoru pro zkoumání. Nesla se ve stejných tónech jako vůně. Jen se přidaly švestky a hořká čokoláda. V dozvuku se více objevila hořkost, ale udržela se ještě v přijatelných mezích.

Již od počátku jsem k této whisky přistupoval bez jakéhokoliv očekávání. Říkal jsem si, že může jen překvapit. A to se jí také povedlo. Je to sice jednodušší whisky, ale za tu cenu dostanete více než byste mohli doufat. Je to ideální pití pro chvíle, kdy máte chuť na whisky, ale nechcete jí věnovat více pozornosti než je nezbytně nutné. Whisky Queen Margot 5 Year Old proto získává solidních 78 % (jak hodnotím).

Ohodnoťte whisky:
[Hlasů: 27 Hodnocení: 4.1]
Tuto whisky jste již hodnotil!

Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments