Recenze whisky Johnnie Walker Red Label

Whisky Johnnie Walker zná asi každý. Letos slaví 200 let od chvíle, kdy si jistý John Walker otevřel malý krámek s potravinami ve skotském Kilmarnocku. Tam začal prodávat i víno a jiné destiláty. Dnes je Johnnie Walker nejprodávanější skotská whisky na světě. Tuto whisky jsem při různých příležitostech pil již nesčetněkrát. Nedávno mně však napadlo, podívat se na ní trochu detailněji a v klidu domova vyzkoušet, jak si stojí  v porovnání s dražší whisky. Pro účely recenze jsem si zvolil základní a nejprodávanější Johnnie Walker Red Label.

V míchané whisky Johnnie Walker Red Label najdete více než 30 sladových a obilných whisky z celého Skotska. Nejmladší z nich by pak mělo být 5 let. Whisky je lahvovaná s obsahem alkoholu 40%. Je barvená a filtrovaná za studena.


Recenze Johnnie Walker Red Label
Johnnie Walker Red Label

Whisky: Johnnie Walker Red Label
Palírna: Johnnie Walker
Region: Skotsko
Věk: NAS
Síla: 40%
Sudy:
Cena: 349,-
Koupit: Alkohol.cz

Vůně: kyselejší ovoce, rozinky, med
Chuť: jemná, sladká, lehce kouřová
Dozvuk: střední, sladký s náznaky kouře

Hodnocení: 72%


Pokud chcete, aby vaše whisky byla ta nejprodávanější, nesmíte se snažit, aby chutnala co nejvíce lidem. Musíte ji vytvořit tak aby vadila co nejméně lidem. A to Johnnie Walker Red Label splňuje více než dobře. Ve whisky nenajdete žádné výrazné tóny. Vše je jemné, uhlazené. Nic nevyčnívá, nic nepřebývá. Neurazí, nenadchne. Ke sladké vůni s nádechem kyselosti a stopou rozinek se po napití přidá mírná kouřovost. To vše pak přejde do jemného závěru. Whisky je dobře pitelná, žádná lihovost, žádné drhnutí v krku. Umím si zcela jasně představit, jak snadno by láhev na nějaké oslavě padla.

Tato whisky mi dala vše, co bych od blendu s cenovkou kolem 400,- mohl chtít a musím přiznat, že mě mile překvapila. Další láhev si domů sice nekoupím, ale když nebudu chtít přijít na nějakou oslavu s prázdnou, rád po ní sáhnu. Výsledek recenze whisky Johnnie Walker Red Label je proto 72% (jak hodnotím).

Recenze whisky Johnnie Walker

Seznam recenzovaných whisky


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments