Recenze whisky Gold Cock Peated

Česká whisky Gold Cock spatřila světlo světa v roce 1978. Vznikla v Těšeticích u Olomouce v závodě likérky Dolany. Revoluce a následná devadesátá léta však značce moc nepřáli. V roce 2002 tak značku Gold Cock, vybavení i zásoby whisky získala společnost Rudolf Jelínek, která od roku 2008 pokračuje ve výrobě whisky Gold Cock ve své palírně ve Vizovicích.

V nabídce palírny najdete 10leté a 20leté plnění i různé limitované edice. Dnes vás však čeká recenze whisky Gold Cock Peated, která v srpnu 2020 rozšířila základní řadu. Whisky byla destilovaná v roce 2016. Pro její výrobu byl použit nakouřený slad (30 ppm) ze sladovny v Bruntálu. Zrála 4 roky v repasovaných sudech z evropského zimního dubu o objemu 270 litrů. V těchto sudech předtím zrála klasická whisky Gold Cock. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 49,2%. Nebyla barvená ani filtrovaná za studena.


Recenze Gold Cock Peated
Gold Cock Peated

Whisky: Gold Cock Peated
Palírna: Rudolf Jelínek
Region: Česká republika
Věk: NAS
Síla: 49,2%
Sudy: ex-Gold Cock casks
Cena: 599,-
Koupit: Rudolf Jelínek

Vůně: kouřová, tóny švestek, vanilky a medu
Chuť: švestky, kouř, lehce kořenitá
Dozvuk: delší, sladší

Hodnocení: 83%


Když jsem letos na jaře poprvé zachytil informace o nové kouřové whisky Gold Cock, probudilo to mou zvědavost. A když jsem se pak navíc dozvěděl, že jde o trvalý přírůstek do základní řady, má zvědavost se ještě znásobila. V posledních letech zažívá česká whisky nebývalý rozkvět a mě proto zajímalo, zda-li novinka obstojí v rostoucí konkurenci.

Hned první přivonění mi dalo jasnou odpověď. Kouřové tóny, které v pozadí doplňovala ona typická „goldcockovská“ vůně švestek, tvořily výbornou souhru. Whisky voněla výtečně. Po napití však dokázala pěkně říznout. Tady bych osobně uvítal, kdyby byla trochu vyzrálejší. Všechno pak uzavřel dozvuk, který byl delší, sladký a opravdu s potěšením jsem si ho vychutnal.

Musím říci, že kouřový styl jde s charakterem whisky Gold Cock skvěle dohromady. Když ještě navíc přihlédneme k novému povedenému designu, máme tu další velmi dobrou českou whisky. Jen víc, jen houšť! Výsledek mé recenze whisky Gold Cock Peated je proto 83% (jak hodnotím).

Recenze Gold Cock Peated

Seznam recenzovaných whisky


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments