Recenze Trebitsch Czech Single Malt Whisky

Dnes je tu pro Vás recenze Trebitsch Czech Single Malt Whisky. Jde o základní whisky od společnosti Trebitsch Old Town distillery. Pro výrobu whisky byl použit mírně nakouřený slad z moravského ječmene. Whisky pak minimálně tři roky zrála v dubových sudech vlastní výroby. Jde o jediné plnění, které můžete zakoupit na jejich e-shopu či v obchodní síti. Ostatní limitovaná plnění této značky můžete zakoupit pouze v jejich baru v Třebíči.

Trebitsch Czech Single Malt Whisky
Trebitsch Czech Single Malt Whisky

Vůně
První mně do nosu uhodí aroma alkoholu. Až když si na to nos zvykne, ucítím jemnou sladkou vůni. Nořím nos hlouběji a objevuji náznaky mandarinek či višní v hořké čokoládě. Celkově je ale vůně slabší.

Chuť
Alkohol více cítím i po napití. Trochu mi to připomíná levný blend. Po prvotním náporu je chuť jemná a celkem prázdná. Trocha sladkosti a jinak nic. Avizovanou kouřovost necítím.

Dozvuk
Lehká hořkost a za chvilku už ani nevím, že jsem nějakou whisky pil.

Společnosti Trebitsch je občas vyčítán jejich osobitý marketing. To bych jim za zlé neměl. V dnešní době člověk musí být vidět a slyšet. Měl by ale za tím stát dobrý produkt. A to, dle mého názoru, whisky Trebitsch není. Po několika dramech musím konstatovat, že jde o naprosto průměrnou whisky. Sice nebudete mít nutkání vylít jí do dřezu, ale těžko si na ní druhý den vzpomenete. A to je za necelých 1 000,- za 0,5 l láhev sakra málo. Průměrná whisky zaslouží průměrné hodnocení, dávám proto hodnocení 5/10 (jak hodnotím).

Trebitsch hodnocení

Čtěte také:

Večer se Svach’s Old Well Whisky

O sherry sudech bez sherry

České palírny

16 komentářů

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.