Recenze Trebitsch Czech Single Malt Whisky

Dnes je tu pro Vás recenze Trebitsch Czech Single Malt Whisky. Jde o základní whisky od společnosti Trebitsch Old Town distillery. Pro výrobu whisky byl použit mírně nakouřený slad z moravského ječmene. Whisky pak minimálně tři roky zrála v dubových sudech vlastní výroby. Jde o jediné plnění, které můžete zakoupit na jejich e-shopu či v obchodní síti. Ostatní limitovaná plnění této značky můžete zakoupit pouze v jejich baru v Třebíči.


Trebitsch Czech Single Malt Whisky
Trebitsch Czech Single Malt Whisky

Whisky: Trebitsch Czech Single Malt Whisky
Palírna: Trebitsch old town distillery
Region: Česká republika
Věk: NAS
Síla: 40%
Sudy: nové dubové
Cena: 949,-
Koupit: ceskawhisky.cz

Vůně: alkohol, slad, mandarinky
Chuť: sladká, lehce kouřová
Dozvuk: kratší, lehká hořkost

Hodnocení: 65%


Vůni musím ve sklence dlouho hledat. První mně do nosu uhodí aroma alkoholu. Až když si na to nos zvykne, ucítím jemnou sladkou vůni. Nořím nos hlouběji a objevuji náznaky mandarinek či višní v hořké čokoládě. Celkově je ale vůně slabší. Alkohol více cítím i po napití. Trochu mi to připomíná levný blend. Po prvotním náporu je chuť jemná, ale celkem prázdná. Trocha sladkosti a jinak nic. Dozvuk je krátký. Lehká hořkost a za chvilku už ani nevím, že jsem nějakou whisky pil.

Společnosti Trebitsch je vyčítán jejich „osobitý“ marketing. To bych jim za zlé neměl. V dnešní době člověk musí být vidět a slyšet. Měl by ale zakládat na pravdě a být za tím dobrý produkt. A to, dle mého názoru, whisky Trebitsch není. Po několika dramech musím konstatovat, že jde o naprosto průměrnou whisky. Sice nebudete mít nutkání vylít jí do dřezu, ale těžko si na ní druhý den vzpomenete. A to je za necelých 1 000,- za 0,5 l láhev sakra málo. Průměrná whisky zaslouží průměrné hodnocení, dávám proto hodnocení 65% (jak hodnotím).


Seznam recenzovaných whisky

Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arthur Whisky
4 let před

Co jsi za ko*ta?[vulgární komentář byl upraven]

Vašek
4 let před

Plně se ztotožňuji s recenzí, pít se to opravdu nedá a cena je velmi, ale velmi sebevědomá. Za necelých 1.000 Kč můžu mít originální skotskou single malt whisky od 12 let stáří a výše.

Yarka
4 let před

Zkusila jsem, na základě intenzivní reklamy, koupit jako dárek pro milovníka whisky. Musím konstatovat, že jsem obdržela nelichotivou zpětnou vazbu také . Za nabízenou cenu je na trhu lepší zboží.

joy
4 let před

Ze by prvni komentar mel neco spolecneho s majiteli Trebitsche?

Jinak se naprosto ztotoznuji s recenzi, ba naopak ja bych jeste u hodnoceni ubral. V cene 1000Kc muzu mit 0,7l skotske a jeste i nadprumerne (Talisker 10, Laphroaig 10).

Honza
4 let před
Reply to  joy

Pevně doufám, že tohle je pod jejich úroveň a že to jen štěká nějaký vzteklý ratlík.

Joy
4 let před
Reply to  Honza

Nemuzu si pomoct, ale vzhledem k tvemu hodnoceni, ktere je korektni a k jeho komentari, ktere je naprosto nekorektni, nezbyva mi nez konstatovat, ze v tom nejak zainteresovany musi byt.

Arthur Whisky
4 let před
Reply to  Joy

Musím tě zklamat,ale nejsem. Jen nemám rád jen záměrně negativní recenze.

Vašek
4 let před
Reply to  Arthur Whisky

Ochutnával jste recenzovanou whisky? Máte ji s čím srovnávat, tj. máte již něco napito (odpito)? Pokud ano a jste objektivní, pak nelze jiné hodnocení napsat. Kde jste prosím vzal, že je recenze záměrně negativní? Na základě čeho? Jsou to jen Vaše dojmy, nebo jste schopen svoje tvrzení něčím konkrétním a hmatatelným doložit? Pokud ano, prosím podělte se s námi. Pokud ne, což tak nějak předpokládám, nemá smyslu s Vámi vést jakoukoliv další debatu.

Arthur Whisky
4 let před

Neustále něco předpokládáte. Na tomto jsou založeny všechny Vaše recenze? Přestaňte předpokládat a pracujte nad něčím smysluplnějším. Jinak přeji hezké svátky

JáraK
4 let před

Normálně se do takových recenzí nepouštím, ale tady jsem musel napsat. Poslední komentář Arthura whisky mě fakt dostal. Vždyť to nemá ani hlavu, ani patu ten dotaz. Kde čerpáte, že autor této recenze (se kterou se zcela ztotožňuji) ji tvořil na předpokladech? Také přeji hezké svátky a nekazte si je takovými negativními komenty…

Arthur Whisky
4 let před
Reply to  JáraK

Hezké svátky 🙂

Vašek
4 let před
Reply to  Arthur Whisky

Prosím, nereagujte na Arthura Whisky, jedná se o obyčejného trolla & provokatéra. Jakákoliv konstruktivní debata s tímto individuem je zcela zbytečná, nemá argumenty, záměrně nereaguje na položené otázky, odbíhá od tématu a ve finále plácá nesmysly, které nemají hlavu ani patu. Na moji otázku, zda ochutnával recenzovanou whisky a zda ji má s čím srovnávat raději vůbec neodpověděl (bodejť, nemá argumenty, jen trollí).

Arthur Whisky
4 let před
Reply to  Vašek

Hezké svátky:-) 🙂 Je vidět, že alkohol na vás zanechal trvalé následky:-)

Yarka
4 let před
Reply to  Arthur Whisky

Opět jste Arthure nezklamal, není Vás tady škoda? I Vám pěkné svátky a dovzdělejte se prosím na poli whisky, jen se zde opakovaně dehonestujete svými příspěvky, což pro Vás jistě není důstojné.

Arthur Whisky
4 let před

Je vidět, že podobných individuí s trvalým poškozením je tu více. 😃

J.R.
4 let před
Reply to  Arthur Whisky

Nikoliv. Jen vy.
Každopádně děkuji za celý váš verbální průjem zde.
Pomohl mi udělat si poněkud lepší představu o PR palírny z recenze výše.
S radostí tuto “reklamu” pošlu dále.
Zdravím do Třebíče a přeji hezký den

Anonymní
4 let před
Reply to  J.R.

🖕🖕🖕🖕🖕

Martin
4 let před

Mě Třebíč chutnal víc než průměr – po vzoru hodnocení zde nebo spíš malt… bych dal 6/10 kdyby byla láhev trochu normální 700ml tak možná i 7/10 kdybych měl dobrý den. Musím podotknout že moje huba není fandou bratrsva rašeliny. Cena je podle mě OK v Makru se dala koupit za 850 co mě vadí je trend půllitrovek, moc dobře víme jak s tím dopadnul Mortlach – V tomto směru smekám před Jelínkem a s napětím očekávám jaký obsah bude mít na podzim King Barley.

Jiří
4 let před

Whisky znalců… kdo jí zná, tak jí nepije. 😀
Tudy opravdu cesta nevede a to jsem velkej patriot a sběratel české whisky.

alex
3 let před

Třebíč jsem ochutnal a zakoupením celé láhve jsem zle pochybil. Poměr cena / výkon nevychází vůbec lichotivě. Vadí mi na ní výrazná chemická umělost v chuti.
To na King Barley se moc těším. Bude stáčená v 0,7 l.
Jsem patriotem české whisky, fandím Svachovce i Gold cocku.

Pavel Pakla
3 let před

Nedávno mě jeden kamarád přinesl zmíněnou whisky, abych ji ochutnal. Nechci společnost Trebitsch kritizovat, ale nad jejich propagací se musí opravdový odborník jen pousmát. Já 20. let jezdím každým rokem pravidelně do Skotska, objíždím palírny a studuji výrobu whisky. Mám ochutnáno velké množství značek whisky a musím bohužel konstatovat, že recenze na tuto mladou whisky je ještě dost schovívavá.
Moje rada: trochu pokory by neuškodilo, třeba za 10 let bude i Trebitsch whisky na dobré úrovni.

Petr
3 let před

Stojí právě přede mnou jedna láhev a po této recenzi se jí bojím otevřít. No ochutnám a uvidíme jestli se s vámi ztotožním

Admin
3 let před
Reply to  Petr

Dejte pak vědět. Jsem rád za každý názor.

Pavel
3 let před

Tak jste mě pánové dostali. Láhev jsem koupil tátovi k vánocům a teď se bojím reakce a zároveň se teším na ochutnání, jestli je to opravdu tak špatné.

Robert
3 let před

Nechci se zastávat Trebitsche (ještě jsem nepil žádnou českou single malt, u které se dala považovat cena za odpovídající kvalitě, navíc jsem tuto whisky neochutnal a pokud mně jí nenabídnou v rámci nějaké promo akce, jako třeba před cca 2 měsíci Gold Cock v plzeňské alkoholové speciálce F. L. Věk, tak ani neochutnám), ale při vší úctě, článek NENÍ recenze. U recenze bych čekal, že se dozvím, čím autorovi voní/ zapáchá, jakou chuť/ pachuť cítil, zda se mu zdála jemná/drsná, zda dochuť se mu jeví kratší/ delší, atd. V téhle podobě to pro mne nemá žádnou informační hodnotu. Jinak mne pobavila zmínka v jiném komentáři o „OK ceně“ v Makru. Tamtéž ve stejnou dobu bylo totiž možno levněji koupit např. sedmičku Highland Park dvanáctileté. Ale proti gustu žádný dišputát 🙂

Admin
3 let před
Reply to  Robert

Dobrý den,
Děkuji za názor. Informaci o tom co ve whisky cítím, jak chutná a jak dlouhý je dozvuk se v recenzi dozvíte. Najdete to hned vedle fotografie láhve.

Robert
3 let před

Dobrý den,
po Vašem vysvětlení se omlouvám, považoval jsem údaje vedle fotografie za oficiální hodnocení palírny samotné, ještě jsem se s takovou grafickou úpravou recenze nesetkal. Jsem tu nový 🙂

Halka
2 let před

Už někdo nakouknul do těch jejich sudů?