Recenze Trebitsch Czech Single Malt Whisky

Dnes je tu pro Vás recenze Trebitsch Czech Single Malt Whisky. Jde o základní whisky od společnosti Trebitsch Old Town distillery. Pro výrobu whisky byl použit mírně nakouřený slad z moravského ječmene. Whisky pak minimálně tři roky zrála v dubových sudech vlastní výroby. Jde o jediné plnění, které můžete zakoupit na jejich e-shopu či v obchodní síti. Ostatní limitovaná plnění této značky můžete zakoupit pouze v jejich baru v Třebíči.


Trebitsch Czech Single Malt Whisky
Trebitsch Czech Single Malt Whisky

Whisky: Trebitsch Czech Single Malt Whisky
Palírna: Trebitsch old town distillery
Region: Česká republika
Věk: NAS
Síla: 40%
Sudy: nové dubové
Cena: 949,-
Koupit: ceskawhisky.cz

Vůně: alkohol, slad, mandarinky
Chuť: sladká, lehce kouřová
Dozvuk: kratší, lehká hořkost

Hodnocení: 65%


Vůni musím ve sklence dlouho hledat. První mně do nosu uhodí aroma alkoholu. Až když si na to nos zvykne, ucítím jemnou sladkou vůni. Nořím nos hlouběji a objevuji náznaky mandarinek či višní v hořké čokoládě. Celkově je ale vůně slabší. Alkohol více cítím i po napití. Trochu mi to připomíná levný blend. Po prvotním náporu je chuť jemná, ale celkem prázdná. Trocha sladkosti a jinak nic. Dozvuk je krátký. Lehká hořkost a za chvilku už ani nevím, že jsem nějakou whisky pil.

Společnosti Trebitsch je vyčítán jejich „osobitý“ marketing. To bych jim za zlé neměl. V dnešní době člověk musí být vidět a slyšet. Měl by ale zakládat na pravdě a být za tím dobrý produkt. A to, dle mého názoru, whisky Trebitsch není. Po několika dramech musím konstatovat, že jde o naprosto průměrnou whisky. Sice nebudete mít nutkání vylít jí do dřezu, ale těžko si na ní druhý den vzpomenete. A to je za necelých 1 000,- za 0,5 l láhev sakra málo. Průměrná whisky zaslouží průměrné hodnocení, dávám proto hodnocení 65% (jak hodnotím).


Seznam recenzovaných whisky

Čtěte také:

27 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.