Nová nejzápadnější palírna whisky ve Skotsku

Jonny Ingledew a Kate MacDonald založili na ostrově North Uist (Vnější Hebridy) palírnu North Uist Distillery. Jejich cílem bylo vyrábět zde tradiční destiláty. Poté co sklidili úspěch se svým Downpour Ginem, rozhodli se vybudovat novou palírnu, ve které budou vyrábět whisky.

Vizualizace budoucí palírny
Vizualizace budoucí palírny

Nová palírna se bude nacházet na vedlejším ostrově Benbecula. Bude se tak jednat o nejzápadnější skotskou palírnu whisky. V palírně se také plánují vyrábět rum či gin. Novou palírnu vybaví inovativní nízkouhlíkovou technologií. Dominantou palírny bude prosklená místnost s kotli, která nabídne výhled na sousední ostrovy a atlantský oceán. Návštěvnické centrum je už samozřejmostí. Pro výrobu whisky plánují využívat ječmen odrůdy Bere, jedné z nejstarších odrůd pěstovaných ve Spojeném království.

Usedlost, ve které palírna vznikne, se jmenuje Nunton Steadings a má bohatou minulost. V současné podobě byla postavena v 18. století. Po porážce jakobitského povstání (1745 – 1746) se zde nějakou dobu skrýval i vůdce povstání a uchazeč o trůn Karel Eduard Stuart.

Plány na novou palírnu byly podány minulý týden. Jestli vše půjde hladce, produkce v nové skotské palírně by měla začít v první polovině roku 2022.

Nunton Steadings
Nunton Steadings
Nunton Steadings
Zakladatelé palírny

Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments