Týdeník #30/22 – Ardbeg Heavy Vapours

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, co nového se v tomto týdnu ve světě whisky událo? Jste, jako vždy, na správném místě. Společnost Ian Macleod vydává 31letou whisky z palírny Rosebank. Johnnie Walker představuje utopická města budoucnosti. Palírna Ardbeg připravila již 4. edici whisky Traigh Bhan a objevily se první informace o whisky Ardbeg Heavy Vapours. Mladá palírna Lochlea vydává limitovanou edici Harvest Edition.

Rosebank 31 Year Old

Rosebank 31 Year Old

Palírna Rosebank (Lowland) pomalu ožívá. V únoru byl představen nový distillery manager Malcolm Rennie (psali jsme zde), o měsíc později pak byly nainstalované nové kotle (psali jsme zde). Teď společnost Ian Macleod, majitel palírny Rosebank, představil novou edici whisky Rosebank, která navazuje na 30plnění z roku 2000 (psali jsem zde).

Novou Rosebank 31 Year Old tvoří whisky ze sudů, které byly naplněny krátce před tím, než palírnu v roce 1993 uzavřeli. Whisky byla nalahvovaná s obsahem alkoholu 48,1 % a nabídne vám tóny limetky, citrónové trávy a koriandru.

Celkový počet lahví není znám. Jedna však může být vaše za 1 800 £.


Johnnie Walker Blue Label Cities of the Future 2220

Johnnie Walker Blue Label Cities of the Future 2220

Nejprodávanější značka skotské whisky na světě oslavila v roce 2020 své 200leté výročí. Po oslavách tohoto jubilea nastal čas koukat na dalších 200 let do budoucnosti. Společnost Diageo se proto spojila s umělcem Lukem Hallsem a společně vytvořili edici 10 unikátních designů whisky Johnnie Walker Blue Label.

Každá z těchto lahví ukazuje utopické město budoucnosti. Najdete zde města jako jsou například Londýn, Tchaj-pej, Mexico City, Berlín nebo i město na Marsu. Zákazníci také mohou prozkoumat svět roku 2220 naskenováním NFC tagu na láhvi.


Krátké zprávy

Ardbeg Traigh Bhan Batch 4
Palírna Ardbeg (Islay) vydává již čtvrtou edici své 19leté whisky Traigh Bhan, kterou palírna poprvé představila v roce 2019 (psali jsme zde). Letošní edice by měla obsahovat vyšší podíl whisky ze sudů po sherry Oloroso. Pro „německé“ zákazníky bude v prodeji od 6. září.

Ardbeg Heavy Vapours

Ardbeg Heavy Vapours
A palírna Ardbeg podruhé. Objevili se první informace o pravděpodobné Ardbeg Day limitované edici pro příští rok. Měla by se jmenovat Ardbeg Heavy Vapours a její název odkazuje na způsob destilace, kdy ke kotli nebyl připojen purifier. Výsledný destilát by tak měl být těžší a drsnější.

Lochlea Harvest Edititon
Již 6. září vydá palírna Lochlea (Lowland) limitovanou edici Harvest Edition, která navazuje na jarní Sowing Edition (psali jsme zde). Podrobnosti přineseme v některém z budoucích Týdeníků.


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
1 rok před

ja len prihodím skromné info, že Ardbegáči si robia veľké promo tým, že Traigh Bhan Batch 4 bol plnený do fliaš počas splnu! Ale veď OK. A na instragrame si už vypisujú ľudia, že v Nemecku niekedy v septembri za 220€…uvidíme. j