Recenze whisky Glenmorangie A Tale of Winter

Napůl vědec, napůl milovník whisky, to je Dr. Bill Lumsden, ředitel destilace a výroby whisky v palírnách Glenmorangie a Ardbeg, který se stále snaží posunout svou whisky o kousek dál. Ať už pomocí nápaditého marketingu nebo různými experimenty. Vždyť právě palírna Glenmorangie patří mezi průkopníky ve využívání různých typů sudů pro dozrávání své whisky. Bill Lumsden však šel ještě dále, když nechal v areálu palírny postavit novou inovativní palírnu Lighthouse (psali jsme zde). Ta byla dokončená na podzim roku 2021 a její dva nastavitelné kotle umožní hledat jiný charakter whisky Glenmorangie.

Whisky Glenmorangie je čtvrtá nejprodávanější single malt whisky. Vedle široké základní řady, palírna pravidelně vydává řadu limitovaných edic. Jednou z nich je whisky Glenmorangie A Tale of Winter, která byla představena na podzim roku 2021 a volně navazuje na whisky Glenmorangie A Tale of Cake (recenzovali jsme zde). Podobný mají nejen lehce divočejší design, ale také příběh vyprávějící o jejich vzniku. Zatím co však první plnění snilo o oblíbeném dortu, whisky, kterou dnes podrobíme recenzi, sní o zimě a o náladě zimních dnů, kdy je člověk doma zabalený ve svetru, zatím co venkovní svět leží pod sněhem. Jedná se o 13letou whisky, která nejdříve zrála v sudech po bourbonu a poté dozrávala v sudech po víně Marsala. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 46 %. 


Recenze whisky Glenmorangie A Tale of Winter

Whisky: Glenmorangie A Tale of Winter (Whiskybase)
Palírna: Glenmorangie
Region: Highland
Věk: NAS
Síla: 46 %
Sudy: bourbon, Marsala
Koupit:
vzorek na DramRoom.cz
zjistěte, kde mají nejlevnější láhev

Vůně: vanilka, meruňky, koření, smetanová zmrzlina
Chuť: jemná, sladce kořenitá
Dozvuk: střední, kořenitý s náznakem kokosu

Hodnocení: 82 % (jak hodnotím)


Letošní způsob zimy mi přišel otravný a dlouhý. Žádný pořádný sníh, ani zimní nálada. Byl jsem proto rád, když se začalo konečně oteplovat a jaro začalo klepat na dveře. A teď jsem měl před sebou whisky, která mi měla vyprávět příběh zimy. Tomu se říká hodně špatné načasování recenze. Měl jsem tak před sebou úkol věru nelehký. Probudit v sobě zimní náladu ve chvíli, kdy sním o sandálkách a kraťasech. Pokud vám tedy mé hodnocení bude připadat zbytečně přísné, zimní náladu se mi v sobě probudit nepodařilo 😉.

Ze sklenky na mě zimní atmosféra nedýchla. Příjemná vůně to však byla. Nejdříve trocha koření a meruněk, poté se rozvinuly smetanové tóny s vanilkou. Spíše než doma u topení, jsem si připadal jako někde na zmrzlině. Dal jsem si dva kopečky, vanilkovou a meruňkovou. S takovým příjemným aroma jsem se už těšil, jaká paráda na mě v té sklence čeká. Už jsem si začal dělat starosti s tím, jak to bude vypadat, když v recenzi vychválím třetí whisky v řadě. První napití však tyto starosti odválo pryč. Whisky nechutnala tak, jak vůně slibovala. Byla ostrá, ale zároveň jemná. Po napití mě říznul alkohol a pak už zbyly pouze lehké, sladce kořenité tóny. Nic hutného a výrazného. Co mne mile překvapilo byl jen závan kokosu, který se objevil v dozvuku. Takže žádná zima, jen rozpaky.

Celkově je tak výsledek naší recenze whisky Glenmorangie A Tale of Winter ve znamení zklamání. Whisky mě rozhodně zaujala svou vůní a svým designem. Úplně ji vidím, jak by se na police vyjímala se svou dortovou sestrou. Nicméně by na té poličce zůstala pěkně dlouho, do otevírání bych se nehnal. Rád jsem ochutnal, ale čekal jsem prostě více.

Ohodnoťte whisky:
[Hlasů: 9 Hodnocení: 4.6]

>>> Kupte vzorek na DramRoom.cz <<<


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří M.
2 let před

Zdravím, super recenze .
Mě strašně chutnala Glenmorangie X s tonikem totálně osvěžující a věřte že dáte láhev za večer jak nic, ráno se probudíte a můžete jít klidně do práce či na zahradu sekat dříví na zimu protože to je fakt letní pití nejlépe na večer u bazénu .

Děkuji