Recenze whisky Glenmorangie A Tale of Cake

Palírna Glenmorangie, která má svůj domov na Skotské vysočině, se může pyšnit několika nej. Její destilační kotle jsou mezi skotskými palírnami whisky ty nevyšší a dosahují výšky dospělé žirafy. Dále pak palírna patří mezi pionýry v dozrávání whisky v různých typech sudů. Již v roce 1994 se objevila jejich první single malt whisky dozrávající v sudech po portském. Od té doby již v palírně vyzkoušeli celou řadu sudů.

Poslední novinkou a objektem dnešní recenze je whisky Glenmorangie A Tale of Cake, která zrála v sudech po bourbonu a poté dozrávala v sudech po maďarském tokajském víně. Whisky nebyla filtrovaná za studena a byla lahvovaná s obsahem alkoholu 46%.


Recenze whisky Glenmorangie A Tale of Cake
Glenmorangie A Tale of Cake

Whisky: Glenmorangie A Tale of Cake
Palírna: Glenmorangie
Region: Highlands
Věk: NAS
Síla: 46%
Sudy: bourbon a tokajské víno
Cena: 2121,-
Koupit: Alkohol.cz

Vůně: jemná, květinová, meruňkový kompot
Chuť: meruňky, hořká čokoladá
Dozvuk: střední, lehce hořký

Hodnocení: 82%


Z kampaně marketingových pohádkářů palírny Glenmorangie jsem si vytvořil obraz této limitované edice, jako tekutého dortu, který vás po napití přenese zpátky k příjemným chvilkám strávenými s vašimi blízkými u domácího moučníku. Je tedy vidět, že má očekávání nebyla malá. O to větší zklamání mě čekalo po prvním přičichnutí. Jemná až nevýrazná květinová vůně mě moc neuchvátila. Byla tam troška vanilky, troška kyselého ovoce. Když se však whisky ve sklence vyvětrala, vystoupila vůně meruňkového kompotu.

Po napití jsem však zjistil, že whisky trochu mate tělem. Ač ve vůni nevýrazná, chuťově byla plná. Sladkokyselé tóny meruněk, spolu s hořkostí čokolády mi připomněly dort sacher. Na můj vkus, tam ale té hořkosti bylo trochu více, než bych chtěl. Na druhou stranu, mé spolurecenzentce a drahé ženě, se ta kombinace hořkosti se sladkostí líbila a whisky jí moc chutnala. V celkovém hodnocení jí tak dala o 4% více. K finálnímu hodnocení si proto přičtěte body dle svého vkusu.


Seznam recenzovaných whisky

Musím přiznat, že po prvotním zklamání jsem k nové Glenmorangie shovívavější. Mám pocit, že po odpití části láhve se hořkost trochu odvětrala. Stále je to však taková jednodušší, ale zároveň i přístupnější whisky. Postupně ji vypijete a za nějaký čas si na ni ani nevzpomenete. Proto je mé hodnocení whisky Glenmorangie A Tale of Cake 82%(jak hodnotím).

Recenze whisky Glenmorangie A Tale of Cake

Čtěte také:

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.