Whisky týdeník 15/2020

Po delší vynucené přestávce Vás vítám u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Palírna GlenAllachie rozšiřuje svou edici Wood Finish o tři nové whisky. Palírna Jura připravila 21 lahví nové 44leté whisky určené pro bezcelní zóny. Mladá palírna Wolfburn představila limitovanou edici pro Den otců a novinku má také anglická palírna Cotswolds.

GlenAllachie rozšiřuje edici Wood Finish

Palírna GlenAllachie vydala minulý rok v létě první tři whisky ve své edici Wood Finish. V této edici vám, známá palírna ze Speyside pod vedením Billyho Walkera, dala možnost ochutnat whisky, dozrávající v sudech po žitné whisky, portském a sherry Pedro Ximénez.

Edice Wood Finish se nyní rozšiřuje o další tři whisky.

  • GlenAllachie Rye Wood Finish je 9letá whisky. Nejdříve zrála v sudech z amerického dubu a poté dozrávala v sudech po žitné whisky z Kentucky. Cena je 55£.
  • GlenAllachie Moscatel Wood Finish je 11letá whisky. 9 let zrála v sudech z amerického dubu. Následně se přesunula do sudů po muškátovém víně. Cena je 59£.
  • GlenAllachie Port Wood Finish je také 11letá whisky. Dozrávala ale v sudech po portském. Cena je 59£.

Všechny whisky byly lahvovány s obsahem alkoholu 48%. Whisky bude dostupná od 7. května, kdy nás Billy Walker provede on-line degustací.

Jura posílá svou 44letou whisky do bezcelních zón

Jura Very Rare Vintage 1975

Skotská palírna Jura, která se nachází na stejnojmenném ostrově, se nebojí současné situace na světových letištích a vydává novou limitovanou whisky určenou pro asijské bezcelní zóny.

Jura Very Rare Vintage 1975 je 44letá whisky. Nejdříve zrála v sudech po bourbonu. To jí dodalo tóny santalového dřeva, medu, vanilky a pečených jablek. Posledních 6 let poté zrála v sudech po portském od Symington Family Estates. Tyto sudy přidaly tóny tropického ovoce, nektarinek a pražených vlašských ořechů. Lahvována byla s obsahem alkoholu 46,2%.

Celkem bylo vytvořeno pouhých 21 lahví této whisky. Láhev dostanete v luxusní krabici, ve které také naleznete miniaturu této whisky a brožuru popisující její vznik. To vše za 6 880£.

Whisky Wolfburn ke dni otců

Wolfburn Father’s Day Release

Mladá skotská palírna Wolfburn byla založena v oblasti Highlands v roce 2013. O tři roky později vydala svou první whisky. Letos, stejně jako minulý rok, si přichystala limitovanou edici ke Dni otců.

Limitovaná whisky Wolfburn Father’s Day Release je 6letá whisky. Destilována byla v roce 2014 a od té doby zrála v sudech typu hogsheads po sherry oloroso. Konkrétně byly pro tuto whisky použity sudy číslo 2014 814 a 2014 816. Lahvována byla s obsahem alkoholu 51,3%.

Celkem bylo vytvořeno 720 lahví. Objednat si jí můžete zde na stránkách palírny Wolfburn. Cena je 64£.

Edice Hearts & Crafts palírny Cotswolds

Cotswolds Hearts & Crafts

Anglická palírna Cotswolds byla založena v roce 2014. Minulý rok zaujala svou whisky zrající v sudech po kouřové whisky z Islay. Nyní představuje první whisky z edice Hearts & Crafts, inspirované hnutím Arts & Crafts, které podporovalo tradiční řemeslo.

Nová whisky Cotswolds je první whisky z této palírny, zrající v sudech z evropského dubu letního. Konkrétně byly vybrány sudy po dezertním víně Sauternes. Díky tomu whisky získala tóny broskví a rozinek s nádechem dubového dřeva. Lahvována byla s obsahem alkoholu 55,2%.

Whisky můžete zakoupit zde na stránkách palírny Cotswolds. Jednu ze 1 680 lahví můžete mít za 74,95£.


Čtěte také:

Tajemná whisky Spectra z palírny Glenlivet

Recenze whisky Finlaggan Red Wine Cask

Historie skotské whisky

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments