Recenze whisky Finlaggan Red Wine Cask

Finlaggan je značka skotské single malt whisky z ostrova Islay od Vintage Malt Whisky Company. Jméno palírny, odkud whisky pochází, je však udržováno v tajnosti a ví ho jen pár lidí. Říká se, že by to mohl být Lagavulin, ale jsou to jen nepotvrzené informace. Své jméno whisky získala podle starého hradu, který dříve sloužil jako sídlo Pánů ostrovů. V nabídce značky najdete celou řadu plnění. Od základního, přes whisky v sudové síle až k whisky dozrávaných v sudech po sherry či po portském.

Posledním přírůstkem (rok 2019) je pak Finlaggan Red Wine Cask, na který se zaměří dnešní recenze. Kouřová whisky Finlaggan Red Wine Cask zrála pouze v sudech (typ hogsheads) po červeném španělském víně z oblasti Rioja. Whisky nebyla filtrovaná za studena a byla lahvovaná s obsahem alkoholu 46%. Whisky vyšla v nákladu 7 000 lahví.


Recenze whisky Finlaggan Red Wine Cask
Finlaggan Red Wine Cask

Whisky: Finlaggan Red Wine Cask
Palírna:
Vintage Malt Whisky Company
Region: Islay
Věk: NAS
Síla: 46%
Sudy: červené víno Rioja
Cena: 1240,-
Koupit: skotska-whisky.cz

Vůně: kouř s kyselejšími tóny, nezralé ovoce, zatuchlé dřevo
Chuť: kouř, trpké ovoce, černý rybíz, lehká slanost
Dozvuk: střední, sušší s nádechem slanosti

Hodnocení: 81%


Na whisky Finlaggan se mi líbí poměr mezi cenou a kvalitou. Za celkem málo peněz tu dostanete kus Islay v láhvi dobré whisky. Já jsem Finlaggan poprvé ochutnal v Marpeku a hned druhý den si koupil Finlaggan Port Finished. Když jsem pak v akci narazil na tuto loňskou novinku, neváhal jsem. Po nalití na mě ze skleničky zavanul kouř s lehkou kyselinkou, kterou ve whisky ze sudů po červeném víně vždy cítím. Přidala se sladkost a trocha dřevitosti. Po napití přišlo trochu zklamání. Cítil jsem kouř, slanost s trochou sladkosti. Chuť mi oproti vůni přišla prázdnější a jednodušší.

Nevím, čím to bylo, ale čekal jsem něco o trochu víc. Ale nechápejte mě špatně. Za ty peníze je to stále dobrá whisky. Jde o ideální láhev na celovečerní popíjení s přáteli, kdy vás její jednodušší chuť nezahltí a ráno nebudete litovat, že jste se jí podívali až na dno, aniž byste si jí řádně vychutnávali. A výsledek recenze Finlaggan Red Wine Cask? Pěkných 81% (jak hodnotím).

Recenze whisky Finlaggan Red Wine Cask
Whisky Finlaggan

Seznam recenzovaných whisky


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments