Recenze Svach’s Old Well Whisky Drunk Cats on the Road

Tento měsíc to je rok od představení nové české whisky z destilérky Svach. Brzy po uvedení se na její adresu snesly pochvalné komentáře a palírna Svach se, díky své otevřenosti a vstřícnému přístupu, stala součástí české whisky komunity. V průběhu roku pak palírna představila své dvě řady limitovaných whisky, Páni z Růže a Distillery Edition. V dnešní recenzi se podíváme na zatím poslední novinku a druhou whisky z řady Distillery Edition, whisky s neobvyklým názvem, Drunk Cats on the Road.

Svach’s Old Well Whisky Drunk Cats on the Road byla vytvořena kombinací kouřových 3letých whisky zrajících v sudech po sladkých vínech. Byly použity sudy po sherry, po portském a po víně Sauternes. Výsledná whisky poté ještě nějakou dobu dozrávala v sudu po červeném víně Cabernet Franc z francouzské oblasti Bordeaux. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 48,4%. Whisky nebyla barvená ani filtrovaná za studena. Tato whisky byla původně určená pro Whisky festival na Malé Morávce. Okolnosti bohužel nedovolily ani odložené konání této vyhledávané akce. Pánové ze Svachovky se přesto rozhodli whisky vydat. Jestli to bylo správné rozhodnutí, se dočtete v naší recenzi.


Svach’s Old Well Whisky Drunk Cats on the Road
Svach’s Old Well Whisky Drunk Cats on the Road

Whisky: Svach’s Old Well Whisky Drunk Cats on the Road
Palírna: Svach
Region: Česká republika
Věk: NAS
Síla: 48,4%
Sudy: portské, sherry, Sauternes, Cabernet Franc
Cena: 1100,-
Koupit: Svachovka

Vůně: kouř, med, švestky
Chuť: kouř, sladké tóny, sherry
Dozvuk: střední, kouřový

Hodnocení: 87%


Whisky ze Svachovky si podle mě drží stabilní kvalitu, byl jsem proto zvědav, co nového nás v této láhvi čeká a jak si palírna udrží svůj nastavený standard. Už první přivonění však naznačilo, že ani tentokrát o žádný průšvih nepůjde. Vůně v sobě kombinovala silnější kouřové tóny spolu se sladkým nádechem medu a švestek. Na pozadí jsem lehce cítil typickou whisky ze Svachovky. Chuť se pak nesla ve stejném, sladko-kouřovém duchu. Určitě bych netipoval stáří lehce přes tři roky. Whisky byla krásně jemná a vyvážená. Musím přiznat, že se mi docela trefila do noty. Tenhle styl já rád.

Palírně Svach se povedlo vytvořit krásně pitelnou whisky. Živě si umím představit, jak by se na festivalu v hloučku přátel (větším než 6 osob) otevřela a člověk se pak snadno stal tím opilým kocourem, kterého najdete v názvu whisky. Doufám, že se současná situace brzy přežene a my se pak budeme moci opět setkávat v dobré společnosti u našeho oblíbeného pití. Ale konec zoufání, jdu si nalít další dram a Svach’s Old Well Whisky Drunk Cats on the Road dávám 87% (jak hodnotím).


Seznam recenzovaných whisky

Čtěte také:

13 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.