Recenze whisky Svach’s Old Well Whisky Green Rose

Své první whisky vydala destilérka Svach na podzim roku 2019. Jednou z nich byla i limitovaná Svach’s Old Well Whisky Red Rose, první whisky z pětidílné edice Páni z Růže, věnované rodu Rožmberků. Šlechtickému rodu, který je stejně jako palírna Svach, pevně spjat s regionem jižních Čech. Druhá whisky z této edice pak vyšla na začátku června. Jmenuje se Green Rose a je zasvěcená pánům z Krumlova. A právě recenze whisky Svach’s Old Well Whisky Green Rose vás teďka čeká.

Ještě doplním, že whisky zrála v sudu po bourbonu. Na posledních šest měsíců se pak přesunula do sudu po rumu River Dog z produkce palírny Svach. Lahvovaná je v sudové síle s obsahem alkoholu 58,7%. Jak je v palírně dobrým zvykem, whisky není barvená ani filtrovaná za studena.


Recenze Green Rose
Svach’s Old Well Whisky Green Rose

Whisky: Svach’s Old Well Whisky Green Rose
Palírna: Svach
Region: Česká republika
Věk: NAS
Síla: 58,7%
Sudy: bourbon, rum River Dog
Cena: 1600,-
Koupit: Svachovka

Vůně: tabák, vanilka, med
Chuť: rumové pralinky, hořká čokoláda
Dozvuk: delší, trocha hořkosti

Hodnocení: 84%


Popravdě se vám přiznám, nejsem moc velký fanda whisky dozrávaných v sudech po rumu. Když jsem se tedy dozvěděl, že nová whisky Green Rose dozrávala šest měsíců v sudech podobného ražení, měl jsem trochu obavy. Po přivonění jsem však žádný rum necítil. Naopak mě přivítala vůně ovocného tabáku, medu a vanilky. Příjemná a jemná. Spokojenost. Po napití už byl rum cítit více, stejně tak vyšší obsah alkoholu. Jako bych si dal rumové pralinky s hořkou čokoládou. Ona hořkost se pak více projevila v dozvuku. Právě ta hořkost v dozvuku a nádech rumu mi už trochu vadily.

Svach’s Old Well Whisky Green Rose je bezesporu dobrá whisky s osobitým charakterem. Chlapy ze Svachovky si stále drží svůj vysoký standard. Hodnocení této whisky pro mě byl trochu oříšek. Já osobně sice ve whisky rumové tóny nevyhledávám, pro ostatní ale určitě stojí za ochutnání. Jak pro svou vrstevnatou vůni, tak pro svou výraznou chuť. Výsledek recenze whisky Green Rose je proto 84% (jak hodnotím).

Recenze Green Rose

Seznam recenzovaných whisky


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jára
4 let před

Já jsem z této whisky nadšen. Ochutnal jsem ji s kamarádem jako slepou degustaci a opět Svachovka překvapila. Vůbec bych neřekl, že piji českou whisky a ještě tak mladou. Prostě jim to jde.

Vašek
4 let před

Potvrzuji, Svach’s Old Well Whisky Green Rose je fenomenální. Nevědět co piju, tipnul bych si Skotsko a minimálně 5 a více let zrání, přestože se jedná o NASku. Pánové, já vám tleskám!!! Když to srovnám s nedávno ochutnávanou Trebitsch Czech Single Malt Whisky, kde jsem nedokázal dopít druhou sklenku a šla okamžitě pryč, tak je Svachovka o tři parníky někde úplně jinde. Jsem velký patriot a sběratel české whisky a Svachovic kluci jsou v tuto chvíli moje No.1 . Zrát v sudech déle (od 5 – do 12 let), bude to chuťový skvost.