Týdeník #22/23 – sběratelská whisky z Indie

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, co nového se v tomto týdnu ve světě whisky událo? Jste, jako vždy, na správném místě. Nová nezávislá stáčírna představila 30letou whisky z palírny Macallan. Palírna Ardgowan vydává single grain whisky Clydebuilt Riveter. 40leté whisky z palírny BenRiach jdou do prodeje. Indická značka whisky Godawan představila sběratelskou edici a expedice Bimber Lhotse Challenge skončila úspěšně.

Halcoyn Spirits Macallan 30 Year Old

Halcoyn Spirits Macallan 30 Year Old

Zakladatelé známého aukčního portálu Whisky Hammer vytvořili novou společnost Halcoyn Spirits věnující se produkci nezávislých stáčení. Představení společnosti následuje záhy po dokončení nového skladu, ve kterém je uloženo více jak 2 000 sudů.

Prvním vydaným stáčením je pak 30letá whisky z palírny Macallan. Ta byla destilovaná v roce 1993 a zrála ve first-fill sudu po sherry. Nalahvovaná byla s obsahem alkoholu 49,8 % a nabídne vám tóny datlí, rozinek či pomerančové kůry.

Celkem bylo vyrobeno 238 lahví této whisky. Cena je 2 950 £.


Clydebuilt Riveter

Clydebuilt Riveter

Clydebuilt je značka whisky, kterou produkuje palírna Ardgowan. Jelikož se však palírna stále ještě není dokončená, nalahvované whisky pocházejí z různých palíren.

Stejně tak je na tom nejnovější přírůstek do portfolio single grain whisky Clydebuilt Riveter. První obilná whisky byla vypálena v neznámé palírně z oblasti Lowland a zrála v sudech po bourbonu. Stočena byla s obsahem alkoholu 50 % a ucítíte v ní například fíky, citrónovou trávu či kůži.

Whisky je dostupná zde, na stránkách palírny Ardgowan. Cena je 52,50 £.


Krátké zprávy

BenRiach The Forty
Ke konci minulého roku vydala palírna BenRiach dvě 40leté whisky ve formě NFT tokenu (psali jsme zde). Nyní tato stáčení přichází v klasické formě. Láhev whisky BenRiach The Forty si tak budete moci zakoupit za 3 200 £. Láhev BenRiach The Forty Octave Cask Matured vás vyjde na 3 800 £ a budete ji moci zakoupit pouze v bezcelních zónách.

Godawan 100
Indickou značku Godawan představilo Diageo v roce 2021 a nyní přichází se speciální sběratelskou edicí. Single malt whisky byla vypálena v palírně Alwar a celkem bylo vyrobeno pouhých 100 lahví, každá s jinak zdobenou lahví.

Bimber Lhotse Challenge

Bimber Lhotse Challenge
V březnu letošního roku jsme informovali o speciální edici whisky z palírny Bimber vydané u příležitosti plánu na pokoření čtvrté nejvyšší hory světa jedním ze zakladatelů palírny Bimber (psali jsme zde). Expedice skončila úspěšně a dne 24. května v 10:11 stanul Phil Pinchin na vrcholku hory Lhotse i s whisky Bimber.


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments