Týdeník #2/24 – Gold Well a Old Cock potřetí

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, co nového se v tomto týdnu ve světě whisky událo? Jste, jako vždy, na správném místě. Palírny Svach a Rudolf Jelínek představily již třetí výsledek své spolupráce. Palírna Macallan vydává druhou whisky z řady Tales of The Macallan. Palírna Ardgowan má nového předsedu. Nezávislý bottler Milroy’s slaví 60. výročí a palírna Wolfburn vydává druhou whisky své Anniversary Series.

Gold Well – Batch 3

Gold Well – Batch 3

Minulý víkend proběhlo na Svachovce již tradiční setkání whiskařů. Během příjemného víkendu jsme měli možnost ochutnat hromadu dobré whisky a dozvědět se celou řadu zajímavých informací. Ať už šlo o whisky Kavalan, rašelinu v ohrožení či inovátory a marketéry ze světa skotské whisky.

Hlavní událostí prvního dne pak bylo představení již třetí edice (o předchozí jsme psali zde) dvojice whisky Gold Well a Old Cock. Tato whisky vzniká ve spolupráci palírny Svach a Rudolf Jelínek. Jedná se o stejné whisky jako u předchozí edice. Jen spolu strávily ještě jeden rok v second-fill sudu po sherry Pedro Ximénez. Verze z palírny Svach pak byla stočena v sudové síle s obsahem alkoholu 59 %.

Whisky Gold Well bylo stočeno 391 lahví a ty jsou již nyní dostupné na e-shopu palírny Svach za 1 490,-. Whisky Old Cock by se pak na e-shopu Rudolfa Jelínka měla objevit v nejbližších dnech.

UPDATE: Old Cock batch 3 se objevil na e-shopu. Obsah alkoholu je 57,4 % a jednu z 324 lahví dostanete za 1 490,-.


Macallan Tales of The Macallan Volume II

Macallan Tales of The Macallan Volume II

Na podzim roku 2021 představila palírna Macallan novou řadu, která by měla připomínat osobnosti z počátků této slavné palírny. Na první whisky, která vznikla na počest kapitána Johna Granta (psali jsme zde), nyní navazuje druhé stáčení.

Whisky Macallan Tales of The Macallan Volume II připomíná Alexandera Reida, zakladatele palírny. Whisky byla vypálena v roce 1949 a stočena o 73 let později. Ve whisky ucítíte nádech sladkého kouře, lesního ovoce či koření.

Vyrobeno bylo celkem 344 karaf této jedinečné whisky s cenovkou 89 000 amerických dolarů.


Krátké zprávy

Palírna Ardgowan má nového předsedu
Paul Currie se stal novým předsedou palírny Ardgowan, jejíž výroba by se měla rozjet ke konci letošního roku. Paul má více než 30 let zkušeností ve whisky průmyslu a podílel se na zakládání palíren Isle of Arran či Lakes.

Finance pro Holyrood
Mladá palírna Holyrood z Edinburghu získala kapitál ve výši 2 milionů liber. Podařilo se jí ho získat přes platformu Ferovinum.

Milroy’s

Novinky od Milroy’s
Nezávislý bottler, který v londýnském Soho působí již od roku 1964 slaví 60. výročí. A při této příležitosti vydává čtveřici nových stáčení:

  • Benriach 27 Year Old 1996 Milroy’s Vintage Reserve – 42,9 %, refill hogshead, 221 lahví, 395 £
  • Glenburgie 27 Year Old 1995 Milroy’s Vintage Reserve – 52,3 %, hogshead cask, 237 lahví, 275 £
  • Highland Peated Malt 19 Year Old 2004 Soho Selection #12 – 55,5 %, refill american oak barrel, 268 lahví, 125 £
  • Blended Malt 6 Year Old 2017 Soho Selection – 59,1 %, destilovaná v Campbeltownu, refill american hogshead, 277 lahví, 55 £

Wolfburn Anniversary Series 2024
Druhá whisky v rámci Anniversary Series pochází ze second-fill sudu po sherry Oloroso číslo 274, který byl naplněn v roce 2015. Stočeno z něj bylo 679 lahví v sudové síle s obsahem alkoholu 54,8 %. Cena 90 £.


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments