Týdeník #14/23 – Golden Rose ze Svachovky

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, co nového se v tomto týdnu ve světě whisky událo? Jste, jako vždy, na správném místě. Česká palírna Svach představila novou whisky z edice Páni z Růže. Palírna Jura přidává novou whisky do své řady Cask Edititon. Berry Bros & Rudd koupil minoritní podíl v anglické palírně Cotswolds. Irish Distillers vydávají čtyři single cask whiskey Midleton Very Rare a palírna Macallan představila již sedmou whisky ze své Archival Series.

Old Well Whisky Golden Rose

Old Well Whisky Golden Rose

Česká palírna Svach představila nejnovější whisky z limitované řady Páni z Růže. Tato řada má připomínat šlechtický rod Vítkovců, který je, stejně jako palírna Svach, pevně spjatý s regionem jižních Čech. Whisky věnovaná Vítkovcům z Jindřichova Hradce navazuje na loňskou Silver Rose (psali jsme zde).

Ačkoliv je Old Well Whisky Golden Rose bez udání věku, její stáří je kolem 5 let. První dva roky zrála v sudu po bourbonu a tři roky poté dozrávala ve first-fill sudu po sherry Oloroso. Mělo by se jednat o doposud nejvíce „sherry“ whisky z palírny Svach. Nalahvovaná byla s obsahem alkoholu 54,2 %.

Celkem bylo stočeno 420 lahví s cenovkou 1 790,-. Whisky je možné zakoupit zde, na e-shopu Svachovky.


Jura Pale Ale Cask Edition

Jura Pale Ale Cask Edition

Řadu Cask Edititon začala palírna Jura vydává v roce 2020. Minulý rok představená čtvrtá whisky z této řady, dozrávala v sudech po žitné whiskey (psali jsme zde). Nyní se řada rozroste o whisky, která vznikla na základě spolupráce s místními pivovary, jejíž základy byly položeny v covidových letech.

Nová whisky Jura Pale Ale Cask Edition zrála v sudech po pale ale a byla lahvovaná s obsahem alkoholu 40 %. Nabídne vám tóny medových cereálií, vanilky a ananasu.

Whisky je již nyní dostupná ve Velké Británii. Cena je 35 £.


Krátké zprávy

Berry Bros & Rudd investuje
Nejstarší obchodník s alkoholem na světě získal minoritní podíl v největším anglickém producentovy whisky, palírně Cotswolds. Palírna investici využije pro svůj další rozvoj.

Midleton pro travel retail
Irish Distillers představily čtveřici single cask stáčení whiskey Midleton Very Rare, které jsou určeny pro prodej v bezcelních zónách. Jedná se o whiskey Midleton Very Rare 27yo First-fill Bourbon (49,6 %), Midleton Very Rare 25yo Virgin American Oak (57,2 %), Midleton Very Rare 21yo Virgin American Oak (55,5 %) a Midleton Very Rare 24yo First-fill Bourbon (57,1 %).

Macallan Folio 7
Palírna Macallan vydává již sedmou whisky (z celkových 24) ze své Archival Series, která má připomenout reklamní kampaně palírny Macallan ze 70., 80. a 90. let. Jak je již tradicí, whisky bude dostupná formou ballotu, který by se měl v nejbližší době spustit na stránkách palírny Macallan.

Macallan Folio 7

Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments