Whisky týdeník 30/2019

Je tu čtvrtek a to neznamená nic menšího než nový Whisky týdeník. A jaká whisky se tento týden objevila? Asi nejzajímavější whisky tento týden ukázala společnost Diageo, která zveřejnila složení letošního Special Release 2019. Můžeme se zde těšit na celou řadu vzácných a drahých whisky. Dále je tu nová whisky Smokehead zrající v sudech po rumu, která je určená pro duty free obchody. V neposlední řadě pak další limitovaná edice z palírny Loch Lomond, která dozrávala v sudech po víně.

Diageo odhalili whisky z jejich Special Release 2019

Nová whisky Special Release 2019
Special Release 2019

Special Release je každoroční edice společnosti Diageo, v rámci které vydává raritní whisky ze svého portfolia. Jak z funkčních palíren tak i z těch už ztracených. Tento týden bylo odhaleno složení ročníku 2019. A co za skvosty se tentokrát ocitne v lahvích?

Zaniklé palírny zde zastupuje 29letá Pittyvaich. Dále tu pak je 30letá Dalwhinnie, 12letý Lagavulin, 14letá Cardhu, 12letá Cragganmore, 15letý Talisker, 18letá Singleton of Glen Ord a 26letý Mortlach.

Jediná další známá informace je, že všechny whisky jsou lahvovány v sudové síle. Podrobnější informace budou zveřejněny již brzy. Edice se dostane na pulty obchodů někdy během následujících měsíců.

Nový Smokehead míří do duty free obchodů ze sudů po rumu

Nová whisky Smokehead Rum Riot
Smokehead Rum Riot

Ian Macleod vydává novou edici whisky Smokehead. Smokehead Rum Riot je single malt whisky z ostrova Islay, která dozrávala v sudech po karibském rumu.

Whisky byla stáčena s obsahem alkoholu 43%. Kouřovou a kořenitou vůni doplňuje chuť citrusů a banánu. S cenou 44,90 liber bude k dostání v duty free obchodech od října.

Smokehead je edice single malt whisky z neznámé palírny na ostrově Islay. Whisky stáčí společnost Ian Macleod Distillers. V nabídce je dále základní Smokehead s obsahem alkoholu 43%, 18letá Extra Black, limitovaná Rock Edition a plnění pro duty free obchody Smokehead Extra Rare.

Limitovaná Loch Lomond ze sudů po víně

Nová whisky Single Malt Vinatge 2002
Single Malt Vinatge 2002

Palírna Loch Lomond vydává v krátké době další limitovanou whisky. Nová whisky Single Malt Vintage 2002 zrála v sudech po americkém dubu a poté šest měsíců dozrávala v sudech po víně Pinot Noir z vinařství Kerr.

Whisky je lahvována s obsahem alkoholu 48,14%. Spojení s červeným vínem whisky dalo tóny zeleného jablka a kiwi. Vydáno bude 4 000 lahví s cenou 250 liber.

Po nedávné Three Wood jde o další spojení palírny z Highlands a světa golfu. Majitelka vinařství Cristie Kerr je totiž také známou golfovou hráčkou. Whisky proto půjde do prodeje na začátku srpna při zahájení ženského golfového turnaje British Open.

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments