Whisky týdeník 1/2022

Vítám Vás u prvního Whisky týdeníku letošního roku. Zajímá Vás, co nového se v tomto týdnu ve světě whisky událo? Jste, jako vždy, na správném místě. Společnost Douglas Laing představila novou limitovanou whisky Epicurean z řady Wood Series. Byly představeny upravené plány nové palírny Ardgowan. Palírna Royal Lochnagar získala označení Royal Warrant a legendární kniha Whisky Distilleries of the United Kingdom šla do dražby.

Epicurean White Port Finish

Epicurean White Port Finish

Nezávislá stáčírna Douglas Laing produkuje řadu blended malt whisky z různých skotských regionů. Z Islay je to známý Big Peat, ze Speyside je to Scallywag, z Highland je to Timorous Beastie, z oblasti ostrovů je to Rock Island a z Campbeltownu je to Gauldrons. Ze single malt whisky z oblasti Lowland pak společnost produkuje whisky Epicurean. A právě z této řady k nám přichází nová limitovaná edice.

Epicurean White Port Finish je šestá whisky z řady Wood Series. Jedná se o blended malt whisky, kterou tvoří pouze single malt whisky z oblasti Lowland. Whisky nejdříve zrála v sudech po bourbonu. Poté dozrávala v sudu po bílém portském ze severního Portugalska. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 48 %.

Whisky bude dostupná v průběhu ledna s cenovkou 60 £. Zakoupit ji budete moci třeba zde, na stránkách společnosti Douglas Laing.


Krátké zprávy

Nové plány palírny Ardgowan
V létě minulého roku získal skotský producent whisky Ardgowan finance na vybudování nové palírny (psali jsme zde). Ke konci roku pak představil upravené plány této nové palírny. Budova palírny by měla být ekologická a v norském stylu. Součástí bude i návštěvnické centrum. Společnost doufám, že plány budou schváleny začátkem letošního roku a výroba začne v roce 2023.

Palírna Ardgowan
Vizualizace palírny Ardgowan

Palírna Royal Lochnagar získala ocenění
Tato skotská palírna získala označení Royal Warrant. Toto ocenění získávají společnosti, které pravidelně zásobují královskou domácnost. Palírna Royal Lochnagar tak nyní může na svých lahví využívat královský erb.

Kniha o whisky v aukci
Kniha Whisky Distilleries of the United Kingdom je dnes považována za jednu z nejzásadnějších knih o whisky. V roce 1887 ji napsal Alfred Barnard. Výtisk této knihy z první edice byl nyní nabídnut v dražbě. Prodal se za 3 450 £.


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments