První rok PoznejWhisky

Jaký byl váš rok? Jak jste prožili těch 365 dní? Ty mé byly plné poznávání whisky. Dnes je to přesně rok, co se na PoznejWhisky (to byly ještě jen Facebookové stránky) objevil první článek. Psal jsem tehdy o horké novince, edici whisky na motivy Hry o Trůny. Když si ten článek nyní čtu, nejraději bych ho celý přepsal. Říkám si, že teď bych to snad napsal lépe. Těch 166 článků ve mně muselo něco zanechat. Ale nalejme si čistého …. whisky :-), stále mám většinu cesty před sebou.

Po spuštění webových stránek mně hned čekalo velké dilema. Jak psát o nových whisky. Pokud bych psal o každé zvlášť, informace by někdy byly aktuálnější, ale stránky by byly brzy zahlcené. Pokud bych však o novinkách psal jednou týdně, stránky by byly čistší, ale zase bych o nějaké whisky mohl psát až s týdenním zpožděním. Nakonec jsem trochu té aktuálnosti obětoval a v červnu vyšel první Whisky týdeník.

Narozeninový průřez prvním rokem PoznejWhisky
Narozeninový průřez prvním rokem

Už od začátku jsem se snažil, aby stránky byly užitečné jak pro nováčky ve světě whisky, tak i pro ty, co už mají své odpito. Vytvořil jsem proto rubriku Začínáme s whisky a Whisky slovník, které pomůžou s prvním náhledem do kouzelného a obrovského světa whisky.

Další pravidelná rubrika, která se na stránkách objevuje od samého začátku, je seriál o skotských palírnách. V něm jsme společně navštívili již 32 palíren. Čtenost sice netrhá rekordy a moje žena, která má pod palcem Instagram PoznejWhisky (moc děkuji), je z těch článků vždycky nešťastná :-), ale já se k této rubrice stále rád vracím. Díky psaní těchto článků, jsem se o skotských palírnách dozvěděl věci, co jsem do té doby netušil.

Kolem recenzí whisky jsem dlouho nesměle kroužil. Necítil jsem se na to. Netušil jsem, zdali jsou lidé zvědaví na můj názor. Nakonec jsem se odhodlal a v říjnu vyšla moje první recenze. Glenmorangie Allta ještě mnoho pozornosti neupoutala, ale již druhá recenze whisky z palírny Svach čtenáře zaujala. A recenze třetí, lehce kontroverzní whisky Trebitsch, mi dokonce získala mého prvního hatera (zdravím Arthure). Jsem rád, že se tato rubrika ujala. Mám připravených spoustu lahví, které bych chtěl zrecenzovat. Plánuji střídat jak horké české novinky, tak zajímavosti ze Skotska a zbytku světa.

Právě zájem o recenze českých whisky Svach a Trebitsch mne přiměly věnovat české whisky vlastní rubriku. Česká whisky v posledních letech zažívá velký rozmach a já jsem moc rád, že u toho můžu být a psát o tom. Tady bych chtěl poděkovat zástupcům našich palíren, kteří byli vždy vstřícní a ochotní.

Vánoce pak byly ve znamení vánoční soutěže, která hned v několika směrech překonala mé očekávání. Nejprve jsem nemohl uvěřit, kolik skvělých cen se do soutěže sešlo. Ještě jednou díky společnostem e-whisky.cz, skotska-whisky.cz a Rudolf Jelínek, které do soutěže ceny darovaly. Poté jsem jen žasnul, kolik z vás se soutěže zúčastnilo. Bylo to náročné, ale nakonec to klaplo a všechny ceny našly své šťastné výherce.

Nejnovější novinkou roku 2020 je pak kalendář whisky degustací. Zde najdete informace o ochutnávkách whisky, které se konají v barech a klubech po celé České republice. Snažím se, aby byl kalendář stále aktuální, ale sledovat to není vždy snadné. Dejte mi proto prosím vědět, když v kalendáři nějakou akci nenajdete, rád ji tam doplním.

V předchozích odstavcích jsem děkoval spoustě lidem. Ještě jsem ale nepoděkoval těm nejdůležitějším. Těmi jste vy, čtenáři, kteří pravidelně navštěvujete mé stránky, čtete mé články a dočetli jste to až sem. Každé vaše sdílení či komentář mě vždycky potěší a nabije další energií.

Děkuji vám a připijte si dnes se mnou dramem vaší oblíbené whisky na další roky PoznejWhisky.

Honza


Whisky týdeník

Začínáme s whisky

Whisky slovník

Skotské palírny

Whisky recenze

Česká whisky

Kalendář degustací


20 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.