První rok PoznejWhisky

Jaký byl váš rok? Jak jste prožili těch 365 dní? Ty mé byly plné poznávání whisky. Dnes je to přesně rok, co se na PoznejWhisky (to byly ještě jen Facebookové stránky) objevil první článek. Psal jsem tehdy o horké novince, edici whisky na motivy Hry o Trůny. Když si ten článek nyní čtu, nejraději bych ho celý přepsal. Říkám si, že teď bych to snad napsal lépe. Těch 166 článků ve mně muselo něco zanechat. Ale nalejme si čistého …. whisky :-), stále mám většinu cesty před sebou.

Po spuštění webových stránek mně hned čekalo velké dilema. Jak psát o nových whisky. Pokud bych psal o každé zvlášť, informace by někdy byly aktuálnější, ale stránky by byly brzy zahlcené. Pokud bych však o novinkách psal jednou týdně, stránky by byly čistší, ale zase bych o nějaké whisky mohl psát až s týdenním zpožděním. Nakonec jsem trochu té aktuálnosti obětoval a v červnu vyšel první Whisky týdeník.

Narozeninový průřez prvním rokem PoznejWhisky
Narozeninový průřez prvním rokem

Už od začátku jsem se snažil, aby stránky byly užitečné jak pro nováčky ve světě whisky, tak i pro ty, co už mají své odpito. Vytvořil jsem proto rubriku Začínáme s whisky a Whisky slovník, které pomůžou s prvním náhledem do kouzelného a obrovského světa whisky.

Další pravidelná rubrika, která se na stránkách objevuje od samého začátku, je seriál o skotských palírnách. V něm jsme společně navštívili již 32 palíren. Čtenost sice netrhá rekordy a moje žena, která má pod palcem Instagram PoznejWhisky (moc děkuji), je z těch článků vždycky nešťastná :-), ale já se k této rubrice stále rád vracím. Díky psaní těchto článků, jsem se o skotských palírnách dozvěděl věci, co jsem do té doby netušil.

Kolem recenzí whisky jsem dlouho nesměle kroužil. Necítil jsem se na to. Netušil jsem, zdali jsou lidé zvědaví na můj názor. Nakonec jsem se odhodlal a v říjnu vyšla moje první recenze. Glenmorangie Allta ještě mnoho pozornosti neupoutala, ale již druhá recenze whisky z palírny Svach čtenáře zaujala. A recenze třetí, lehce kontroverzní whisky Trebitsch, mi dokonce získala mého prvního hatera (zdravím Arthure). Jsem rád, že se tato rubrika ujala. Mám připravených spoustu lahví, které bych chtěl zrecenzovat. Plánuji střídat jak horké české novinky, tak zajímavosti ze Skotska a zbytku světa.

Právě zájem o recenze českých whisky Svach a Trebitsch mne přiměly věnovat české whisky vlastní rubriku. Česká whisky v posledních letech zažívá velký rozmach a já jsem moc rád, že u toho můžu být a psát o tom. Tady bych chtěl poděkovat zástupcům našich palíren, kteří byli vždy vstřícní a ochotní.

Vánoce pak byly ve znamení vánoční soutěže, která hned v několika směrech překonala mé očekávání. Nejprve jsem nemohl uvěřit, kolik skvělých cen se do soutěže sešlo. Ještě jednou díky společnostem e-whisky.cz, skotska-whisky.cz a Rudolf Jelínek, které do soutěže ceny darovaly. Poté jsem jen žasnul, kolik z vás se soutěže zúčastnilo. Bylo to náročné, ale nakonec to klaplo a všechny ceny našly své šťastné výherce.

Nejnovější novinkou roku 2020 je pak kalendář whisky degustací. Zde najdete informace o ochutnávkách whisky, které se konají v barech a klubech po celé České republice. Snažím se, aby byl kalendář stále aktuální, ale sledovat to není vždy snadné. Dejte mi proto prosím vědět, když v kalendáři nějakou akci nenajdete, rád ji tam doplním.

V předchozích odstavcích jsem děkoval spoustě lidem. Ještě jsem ale nepoděkoval těm nejdůležitějším. Těmi jste vy, čtenáři, kteří pravidelně navštěvujete mé stránky, čtete mé články a dočetli jste to až sem. Každé vaše sdílení či komentář mě vždycky potěší a nabije další energií.

Děkuji vám a připijte si dnes se mnou dramem vaší oblíbené whisky na další roky PoznejWhisky.

Honza


Whisky týdeník

Začínáme s whisky

Whisky slovník

Skotské palírny

Whisky recenze

Česká whisky

Kalendář degustací


Subscribe
Upozornit na

20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
YksihW
4 let před

Veliká gratulace a zároveň poděkování za ten příjemně strávený první rok s Poznej whisky. Do dalších let přeji hodně krásných zážitků s tím naším oblíbeným nápojem.

Admin
4 let před
Reply to  YksihW

Díky moc.

Šermi
4 let před

Moc děkuju za super web a za čas, který tomu věnujete. Je to pro mě jako pro začátečníka, jeden ze základních kamenů, kde čerpám informace !!! Jen houšť

Admin
4 let před
Reply to  Šermi

Moc děkuju. To jsem rád.

Jakub
4 let před

Skvělá práce Honzo,
Přeji vše nejlepší k prvním narozeninám a přeji hromadu nových skvělých článků😊
Děkujeme

Admin
4 let před
Reply to  Jakub

Já vám děkuji.

Lukáš
4 let před

Ahoj, taky gatuluji a přeji Ti, aby Tě nadšení neopustilo.
Nechci být za úplného grammar nazi, ale musím. Oprav si 2 větu. Teď to vypadá, že píšeš pouze ženám.
Díky za vše.

Admin
4 let před
Reply to  Lukáš

Jéje, to je ostuda 🙂.
Díky za přání i za tu nalezenou chybu.

Petr Dvořáček
4 let před

Petr
Ahoj Honzo,
taky se připojuji ke všem gratulacím, ať Ti to hodně píše.
Díky.

Admin
4 let před

Díky moc Petře.

Zdeněk
4 let před

Velmi chválím. Stránky jsem objevil nedávno a musím říct, že mě velmi obohatily novými znalostmi. Ale jako investor/sběratel, který whisky zase až tak moc neholduje, bych zde uvítal nějakou rubriku o investičních lahvích. Vím, že investice možná nemají pravověrní milovníci whisky v oblibě ale je to zkrátka nedílná součást celého cirkusu s názvem whisky. V podstatě se dá říct, že jsem taky milovník whisky, jen trochu jinak :). Ale zase chápu, že když někdo rád whisky pije, ještě není kompetetní k tomu, aby psal články o investicích a doporučoval nějaké lahve ale bylo by dobré, kdyby tu byl prostor, kde by si třeba čtenáři mohli sdílet svoje tipy apod….jinak opravdu skvělá práce :).

Lukáš
4 let před
Reply to  Zdeněk

No, vzhledem k tomu, že každý, kdo nějakým způsobem investuje do whisky, to považuje za svoje know how, navíc je spoustu vykuků, kteří se na úkor znalostí jiných chtějí pouze obohatit, aniž by přispěli svými znalostmi (protože žádné nemají, jen čuchaj vidinu lehkého zisku), tak si myslím, že jakákoliv iniciativa okolo tohoto je zbytečná.
Navíc i takové stránky již existují, tak proč téma dablovat.

Zdeněk
4 let před
Reply to  Lukáš

Asi na tom něco bude. Ale taky se to nějak dá zvládnout. Když už chce někdo doporučit lahev, měl by zdůvodnit, proč jí doporučuje. Ale chápu ty důvody.

Zdeněk
4 let před
Reply to  Lukáš

Asi pravda. Ale samozřejmě bych nechtěl, aby jen tak někdo tahal svoje tipy z klobouku :). Když já doporučím Talisker 25 yo nebo Macallan Folio, tak dokážu říct, proč :). Ale chápu Vaše obavy.

Lukáš
4 let před
Reply to  Zdeněk

Ahoj, to samozřejmě nebylo myšleno na někoho, ale obecně. Já ani investor nejsem, jen mám takový zkušenosti z jiných stránek, kde se někdo objeví, registruje a první jeho příspěvek je o tom, jestli se oplatí koupit tu a tu láhev na investici. Dostane odpověď a zmizí. Navíc ti, kteří se tím zabývají, moc nechtějí svoje vědomosti sdělovat, protože za a) stálo je to hromadu času vydedukovat, co asi by mohlo nabývat na ceně v průběhu času a za b) vše je to jen spekulace, takže žádná z těch investic nemusí vyjít.

Admin
4 let před
Reply to  Zdeněk

Ahoj. Díky.
Já fanda do investování nejsem. Tím pádem se v tom ani neorientuji. Mé investiční tipy by se rovnaly věštění z křišťálové koule 🙂.

Petr K.
4 let před

Díky za stránky, jsou přehledné a vždy tu něco zajímavého najdu. Ať to jde i nadále!

Admin
4 let před
Reply to  Petr K.

Díky. To rád slyším.

Petr K.
4 let před

Btw, k prvnímu článku, je zajímavý i tím, že GoT série je teď ve výprodejích za cca 350 EUR = 300 GBP a v době vydání článku se cenovky pohybovaly kolem 1000 GBP a dva měsíce předtím i 2000 GBP 🙂

Jos
4 let před

Blahopřeji k prvním „kulatinám“ a hodně zdaru při psaní života ve světě whisky.