Recenze whisky Glenlivet 12yo Double Oak

I takového obra, jakým palírna Glenlivet bezesporu je, můžou potrápit tenčící se zásoby vyzrálé whisky. Právě to byl jeden z důvodů, proč v roce 2015 zmizela z většiny trhů 12letá whisky Glenlivet a byla nahrazená NAS plněním Founder’s Reserve. Po třech letech se situace zlepšila a 12leté plnění s podtitulem Double Oak se vrátilo do základní řady palírny Glenlivet. Tentokrát už v novém designu s čirou lahví místo té zelené.

Jak již název napovídá, whisky zrála v kombinaci sudů z amerického dubu bílého a evropského dubu letního. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 40%. A teď už recenze Glenlivet 12yo Double Oak.


Recenze whisky Glenlivet 12yo Double Oak
Glenlivet 12yo Double Oak

Whisky: Glenlivet 12yo Double Oak
Palírna: Glenlivet
Region: Speyside
Věk: 12yo
Síla: 40%
Sudy: american oak, european oak
Cena: 899,-
Koupit: Alkohol.cz

Vůně: sladká, ovocná, čokoláda, hrozny
Chuť: mléčné karamelky, čokoláda
Dozvuk: střední, sladký, lehce kořenitý

Hodnocení: 78%


Když jsem tuto whisky poprvé ochutnal, nezanechala ve mě žádný výraznější dojem. Co by také člověk chtěl od základní whisky s cenou kolem 900,-. Byl jsem proto zvědavý, zda mi ještě něco předvede, když si spolu dopřejeme klidnou chvilku v teple domova. Na úvod mě přivítala jemná, sladká ovocná vůně. Nic, co by vás položilo. Po chvilce se začaly více projevovat smetanové tóny, čokoláda. Chuť byla stejně jemná jako vůně, cítil jsem karamelové bonbóny a opět čokoládu. Ve stejném duchu se pak nesl i dozvuk. Ty čokoládové tóny mě bavily.

Tentokrát mi 12letá whisky Glenlivet sedla více. Není to sice výrazná whisky, která by se vám zaryla do paměti. To však v této kategorii dokáže jen málokterá. Určitě ale dokáže zpříjemnit spoustu večerů, kdy si whisky dáte jen jako nenáročnou kulisu. Výsledek recenze whisky Glenlivet 12yo Double Oak je proto 78% (jak hodnotím).

Recenze whisky Glenlivet 12yo Double Oak

Seznam recenzovaných whisky


Čtěte také:

Skotské palírny #9 – Glenlivet

Recenze whisky Glenmorangie Quinta Ruban 14yo

Palírna Benromach mění design své whisky

8 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.