Palírna Kilchoman

Donedávna nejmladší palírna na ostrově Islay (v roce 2018 zde byla otevřena palírna Ardnahoe) vznikla v roce 2005 na farmě Rochside. Tím se také stala nejzápadnější skotskou palírnou. Cílem majitele a zakladatele palírny Kilchoman Anthonyho Willse nebylo nic menšího než produkovat typickou Islay whisky z vlastních surovin.


Palírna Kilchoman

Výslovnost: kil•ho•man
Oblast: Islay
Založena: 2005
Majitel: Kilchoman Distillery Co.
Kapacita: 0,65 mil. litrů
Web: https://kilchomandistillery.com/

Psali jsem o palírně:
články o palírně a whisky Kilchoman


Palírna využívá ječmen vypěstovaný na farmě v okolí palírny. 30% sladu si produkuje sama (20 ppm), zbytek si nechává sladovat v Port Ellen (50 ppm). Nejmenší palírna na ostrově prošla v roce 2019 výrazným rozšířením. V květnu roku 2019 byl dokončen nový still house, díky kterému se počet destilačních kotlů zvýší na čtyři. Kvůli zachování charakteru destilátu, je celý still house přesnou kopií toho stávajícího. Spolu s dalšími rozšířeními se tak produkce palírny zdvojnásobila. V roce 2020 v palírně nainstalovali také novou automatickou lahvovací linku.

Toto rozšíření také palírně umožní více experimentovat. Už teď na pozemcích pěstují více druhů ječmene a chystají také zkoušet vliv různých druhů kvasnic. Jelikož nic ze své produkce neprodávají do míchaných whisky, materiálu na pokusy mají dost.

Základní řadu palírny tvoří dvě NAS whisky Machir Bay a Sanaig. Každoročně také vychází limitovaná whisky Kilchoman 100% Islay, v sudech po sherry zrající Loch Gorm a jednosudová Single Cask.

Palírna Kilchoman
Palírna Kilchoman

Recenzované whisky:

Kilchoman Loch Gorm 2020
Kilchoman Loch Gorm 2020

Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments