Palírna GlenDronach

Palírnu GlenDronach založil v roce 1826 na pomezí oblastí Speyside a Highlands James Allardice. Jednalo se o jednu z prvních skotských palíren s licencí. V roce 1837 palírna vyhořela a hned na to byla prodána. Dlouhé roky dodávala sladovou whisky do whisky Teacher’s. Nejhorší období pro GlenDronach nastalo v roce 1996, kdy jí tehdejší majitel uzavřel. Uzavřena pak zůstala dlouhých šest let.


palírna Glendronach

Výslovnost: glen•dro•nack
Oblast: Highlands
Založena: 1826
Majitel: Benriach Distillery Co. (Brown Forman)
Kapacita: 2 mil. litrů
Web: https://www.glendronachdistillery.com/

Psali jsem o palírně:
články o palírně a whisky GlenDronach


Od roku 2002 se v palírně opět pracuje a od roku 2008 patří společnosti Benriach Distillery. Ta palírnu vybavila moderním parním vytápěním a dále se zaměřila na rozvoj produktu, kterým si v minulosti GlenDronach udělal jméno, sladovou whisky zrající v sudech po sherry. Palírna je vybavena dvěma páry destilačních kotlů a ročně produkuje 1,2 milionu litrů čistého alkoholu. Z toho pak obvykle bylo 150 000 litrů z nakouřeného sladu. V letech 2018 a 2019 však kouřový destilát nevyrobili žádný.

V roce 2020 palírna zrenovovala své návštěvnické centrum. Najdete zde tasting room, bar, odpočinkovou místnost i obchod. Jsou tu také vystaveny staré a vzácné plnění whisky GlenDronach včetně té nejstarší z roku 1913.

Základní řadu palírny tvoří GlenDronach Traditionally Peated bez udání věku a dále pak 8letá Hielan, 12letá Original, 15letá Revival, která se do základní řady vrátila v roce 2019 po několikaleté pauze, 18letá Allardice a 21letá Parliament. Řada pro duty free obchody byla představena na podzim roku 2018 spolu s 10letou Forgue a v roce 2019 přibyla 16letá Boynsmill.

Palírna GlenDronach
Palírna GlenDronach

Recenzované whisky:

GlenDronach Traditionally Peated
GlenDronach Traditionally Peated

Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments