Whisky týdeník 22/2020

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Naši němečtí sousedé se mohu těšit na řadu skvělých whisky. Palírna Kilchoman vydala edici single cask whisky Uniquely Islay určenou pro německý trh. Další single cask edici pro německý trh pak vydala palírna GlenAllachie. Palírna Lakes Distillery představila novou Whiskymaker’s Reserve No. 3. Elixir Distillers vydávají jarní edici 12leté Port Askaig a palírna Glasgow vydává svou první blended malt whisky Malt Riots.

Kilchoman Uniquely Islay

První dnešní novinka je určená exkluzivně pro německý trh. Uniquely Islay je edice devíti single cask whisky z Islay z palírny Kilchoman. Tato edice ukazuje různorodost výjimečných single cask whisky z této palírny.

Kilchoman Uniquely Islay Series
 • Kilchoman Vintage 2012 Uniquely Islay Series zrála v sudu po bourbonu a poté 19 měsíců dozrávala v sudu po víně Madeira. Obsah alkoholu 54,1%.
 • Kilchoman Vintage 2012 Uniquely Islay Series také zrála v sudu po bourbonu a poté 19 měsíců dozrávala v sudu po víně Madeira. Obsah alkoholu 54,2%.
 • Kilchoman Vintage 2011 Uniquely Islay Series zrála v sudu po bourbonu a poté 24 měsíců dozrávala v sudu po rumu. Obsah alkoholu 54%.
 • Kilchoman Vintage 2012 Uniquely Islay Series zrála v sudu po bourbonu a poté 8 měsíců dozrávala v STR sudu po víně. Obsah alkoholu 53,8%.
 • Kilchoman Vintage 2011 Uniquely Islay Series zrála v sudu po bourbonu a poté 9 měsíců také dozrávala v STR sudu po víně. Obsah alkoholu 53,5%.
 • Kilchoman Vintage 2013 Uniquely Islay Series zrála v sudu po bourbonu. Obsah alkoholu 57,2%.
 • Kilchoman Vintage 2013 Uniquely Islay Series také zrála v sudu po bourbonu. Obsah alkoholu 57,6%.
 • Kilchoman Vintage 2006 Uniquely Islay Series zrála v sudu po bourbonu. Obsah alkoholu 54,4%.
 • Kilchoman Vintage 2009 Uniquely Islay Series zrála v sudu po bourbonu. Obsah alkoholu 55,7%.

Nové single cask whisky z palírny GlenAllachie

GlenAllachie Single Cask for Germany

Skotská palírna GlenAllachie prochází pod rukama Billyho Walkera celou řadou změn. Jendou z nich je i změna designů lahví. Právě novým designem se chlubí i nová řada single cask whisky vyrobená speciálně pro německý trh. Pojďme se podívat co v edici GlenAllachie Single Cask for Germany najdeme.

 • 2007 Rioja Barrel – 12yo, 59,8% abv., 306 lahví
 • 2008 Marsala Barrel – 11yo, 56,9% abv., 306 lahví
 • 2008 Sauternes Barrel – 11yo, 56,6% abv., 301 lahví
 • 2009 Bourbon Barrel – 10yo, 59,3% abv., 227 lahví

Whisky nejsou barvené ani filtrovaná za studena.


Novinka z Lakes Distillery

LAkes Whiskymaker’s Reserve No. 3

V září roku 2019 představila mladá anglická palírna Lakes (založena v roce 2014) svou edici Whiskymaker’s Reserve, která měla ukázat sherry styl whisky z této palírny. Nyní palírna Lakes představila třetí whisky z této edice.

Pro novou whisky Whiskymaker’s Reserve No. 3 byly použity sudy po sherry oloroso a Pedro Ximénez, stejně jako sudy po červeném víně. Whisky byla lahvovaná s obsahem alkoholu 54%. Nebyla barvená ani filtrovaná za studena. Ve whisky ucítíte tóny čokolády, koření, medu či fíků.

Celkem bylo vytvořeno 9 700 lahví této whisky. Můžete jí zakoupit zde, na stránkách palírny Lakes za 65£.


Nová 12letá Port Askaig od Elixir Distillers

Port Askaig 12 Years Old Spring Edition

Port Askaig je vesnička na ostrově Islay. Je to také značka whisky, kterou produkuje společnost Elixir Distillers. Pod touto značkou vychází whisky vyrobená na Islay. Jméno palírny je však tajemstvím. Teď společnost přidává novu 12letou whisky.

Port Askaig 12 Years Old Spring Edition je tvořena kombinací 18 sudů po bourbonu z let 2006 a 2007. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 45,8% a nebyla dobarvená ani filtrovaná za studena. Najdete v ní tóny kouře, citrusů s náznakem karamelu.

Cena whisky je 65,95£ a můžete jí zakoupit na e-shopu The Whisky Exchange.


První blended malt whisky z palírny Glasgow

Malt Riot

Mladá skotská palírna Glasgow nedávno završila inaugurační řadu svou třetí whisky Glasgow 1770 Tripple Distilled. Novinkou z této palírny je jejich první blended malt whisky Malt Riot. Nová whisky je inspirována nepokoji, které vypukly po celém Skotsku v roce 1725 v reakci na zdanění sladového ječmene.

Whisky Malt Riot v sobě kombinuje single malt whisky ze všech skotských region a její základ tvoří whisky z palírny Glasgow. Lahvovaná je s obsahem alkoholu 40%. Ve whisky ucítíte čerstvě nařezané dubové dřevo, vanilku, zkaramelizovaná jablka a náznak mléčné čokolády.

Whisky si můžete zakoupit zde, na stránkách palírny Glasgow za 25£.


Čtěte také:

Whisky týdeník 21/2020

Recenze whisky Svach’s Old Well Whisky Green Rose

Setkání whiskařů na Svachovce

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments