Whisky týdeník 21/2021

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Tento týden byl na novinky chudší, vezmeme to proto rychle. Palírna Glenmorangie připravila již sedmou whisky z Bond House No. 1 Collection. Mladá skotská palírna Lochlea by letos mohla vydat svou první whisky a palírna Talisker představila nový design svých lahví.

Glenmorangie Bond House No. 1 Collection

Glenmorangie Grand Vintage 1997 Bond House No. 1

Již sedmou whisky ze své edice Bond House No. 1 Collection představila, opět po roce, palírna Glenmorangie. Tato řada je pojmenovaná po skladišti z 19. století, předělaného v roce 1990 na still house palírny Glenmorangie. Minulý rok palírna představila doposud nejstarší whisky z této řady (psali jsme zde). Poslední přírůstek se jí v tomto ohledu vyrovná.

Glenmorangie Grand Vintage 1997 je 23letá whisky, která prvních 10 let zrání strávila v sudech po bourbonu. Zbylých 13 let pak zrála v sudech po červeném víně z vinařství Château Montrose z francouzského Bordeaux. Whisky byla lahvovaná s obsahem alkoholu 43 %.

Whisky se do prodeje dostane během června a cena bude kolem 750 €.


Krátké zprávy

První whisky z palírny Lochlea
Výroba v mladé skotské palírně z oblasti Lowland začala v srpnu roku 2018. Letos bychom se tak mohli dočkat první whisky. Palírnu Lochlea vybudoval Malcolm Rennie, který dříve pracoval v palírnách Bruichladdich, Ardbeg či Kilchoman. Palírna se nachází na farmě, kde si pěstuje vlastní ječmen. Farma Lochlea neznámá i z jiného důvodu. Sedm let svého mládí zde strávil slavný skotských básník Robert Burns.

SMWS míří na burzu
Společnost Artisanal Spirits Company, majitel nejslavnějšího whisky klubu Scotch Malt Whisky Society, vstoupil na londýnskou burzu. Společnost byla oceněna na 77 960 000 liber.

Talisker mění design svých lahví
Palírna Talisker mění design svých láhví. Jde o součást plánů společnosti Diageo o větší udržitelnost. Nové balení tak bude zrecyklovatelné na 99,8 %. Také zmizí označení palírny Talisker jako jediné palírny na ostrově Skye. Jak se vám nový design líbí?

Talisker 10 Year Old

Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments