Whisky týdeník 19/2020

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Palírna Svach vydává whisky Green Rose z edice Páni z Růže. Mladá palírna Glasgow představila whisky 1770 Tripple Distilled. Finální whisky jejich základní řady 1770. Společnost Diageo představila novou 40letou Port Ellen 9 Rogue Casks v rámci edice Untold Stories. A palírna Bladnoch vydává dvě nové limitované whisky, Single Cask 01 a Talia 26 Year Old.

Nová whisky Green Rose z palírny Svach

Svach’s Old Well Whisky Green Rose

Minulý rok představila palírna Svach limitovanou whisky Red Rose. Šlo o první whisky z edice vydané na počest rodu Rožmberků, který je s jižními Čechami pevně spjat. Stejně tak jako palírna Svach, představující nyní novou whisky z této edice, whisky Green Rose – Lords of Krumlov.

Nová whisky Svach’s Old Well Whisky Green Rose zrála v sudu po bourbonu. Poté se na 6 měsíců přesunula do sudu po rumu River Dog, z produkce palírny Svach. Lahvovaná je v sudové síle s obsahem alkoholu 58,7%. Jak je v palírně dobrým zvykem, whisky není barvená ani filtrovaná za studena.

Celkem bylo vyrobeno 479 číslovaných lahví. Whisky jde do prodeje 5. června. Členové Svach’s Old Well Whisky klubu si ji budou moci zakoupit zde, na stránkách palírny Svach, přímo na Svachovce nebo v kamenné prodejně v Krajinské ulici v Českých Budějovicích. Cena láhve je 1 600,-.

Limitovanou edici Páni z Růže bude celkově tvořit pět plnění. Vedle loňské Red Rose – Lord of Rožmberk a aktuální Green Rose – Lords of Krumlov, nás ještě čekají růže na počet pánů z Jindřichova Hradce, Landštejna a Ústí.

Palírna Glasgow uzavírá svou inaugurační řadu

Nová whisky Glasgow 1770 Tripple Distilled

První whisky z palírny Glasgow se objevila v roce 2018. Whisky Glasgow 1770 Original byla také první whisky z inaugurační edice 1770. O rok později se objevila Glasgow 1770 Peated. Nyní se základní řady palírny završuje vydáním whisky Glasgow 1770 Tripple Distilled.

Jak už název napovídá, nová whisky byla třikrát destilovaná. Pro její výrobu využili vodu z Loch Katrine a whisky nechali zrát v nových dubových sudech. Whisky byla lahvována s obsahem alkoholu 46%. Nebyla barvená ani filtrovaná za studena. Najdete v ní tóny karamelu, třešní a vanilky.

Whisky můžete zakoupit zde, na stránkách palírny Glasgow za 49£. Tímto palírna zkompletovala svou základní řadu, která nabízí dvakrát a třikrát destilovanou whisky a kouřovou whisky. Teď plánují vydat limitovanou edici single cask whisky.

Nová 40letá Port Ellen v edici Untold Stories

Nová whisky Port Ellen 40 Years Old 9 Rogue Casks

Společnost Diageo, majitel zrušené a rekonstruované palírny Port Ellen, vydává novou whisky v rámci limitované edice whisky Port Ellen nazvané Untold Stories.

Port Ellen 40 Years Old 9 Rogue Casks byla vytvořena z devíti „rogue“ sudů. Šlo o čtyři sudy typu hogsheads z amerického dubu bílého a pět sudů typu butt z evropského dubu letního. Whisky byla lahvovaná o sudové síle s obsahem alkoholu 50,9%. Ve whisky najdete tóny sušené mandarinkové kůry, pražené kávy či broskví.

Celkem je k dispozici 1 380 lahví této speciální whisky. Cena jedné láhve je 6 500£.

Novinky z palírny Bladnoch

Další novinky jsou z oblasti Lowlands. Palírna Bladnoch představila dvě nové whisky. Single Cask 01 a Talia 26 Year Old. Novinkou je také Bladnoch New Make Spirit, který si poprvé můžete zakoupit mimo palírnu.

Nová whisky Bladnoch

Nová whisky Bladnoch Single Cask 01 je první z plánované pětidílné edice single cask whisky ze sudů, vybíraných přímo mistrem palírny Nickem Savagem. Whisky byla destilovaná v lednu roku 2008 a zrála v sudu (typ hogsheads) po červeném víně z Kalifornie. Z tohoto sudu pak bylo stočeno 295 lahví o sudové síle s obsahem alkoholu 56%. Cena je 120£.

Whisky Bladnoch Talia 26 Year Old je další přírůstek do řady Talia. Zrála v sudech po červeném víně. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 44%. Nebyla barvená, ani filtrovaná za studena. Cena je 325£.

Nové whisky můžete zakoupit zde, na stránkách palírny Bladnoch. Také zde můžete nakoupit New Make Spirit, který je lahvovaný s obsahem alkoholu 63,5% a 50cl lahvička vás bude stát 30£.


Čtěte také:

Whisky týdeník 18/2020

Skotské palírny #35 – Glengoyne

Rekonstrukce palírny Port Ellen dostala zelenou

Destilérka Svach

Na návštěvě v palírně Svach

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments