Rekonstrukce palírny Port Ellen dostala zelenou

Když v roce 2017 společnost Diageo oznámila své plány na znovuoživení ikonických palíren Port Ellen a Brora, vyvolala tím spoustu nadšení i očekávání. Na přelomu roku společnost získala povolení pro rekonstrukci palírny Port Ellen a práce na Islay tak mohou začít.

Vizualizace budoucí podoby palírny Port Ellen

Plány počítají s obnovou budovy kilnu se známou pagodovou střechou, stejně tak s postavením nových produkčních budov. Palírna bude využívat dva páry destilačních kotlů s dvěma režimy provozu. První režim bude využívat dva kotle, které jsou kopií původních kotlů používaných v palírně. Zde se bude produkovat stejná whisky jako před lety. Pro druhý režim plánují využívat menší pár kotlů a bude sloužit pro zkoušení nových a alternativních stylů whisky.

Palírna Port Ellen byla založena v roce 1824. Poté co byla ve 30. letech silně poničena byla v 60. letech zrekonstruována. V roce 1983 pak byla uzavřena. Od té doby získala whisky z této palírny až kultovní pověst a cena lahví, které se vydávají ze starých zásob, tomu odpovídá. Nová výroba by v palírně měla začít příští rok.


Čtěte také:

Už máte svou living bottle?

Do palírny Rosebank se pomalu vrací život

Největší láhev skotské single malt whisky prodána v aukci

7 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.