Recenze whisky Bruichladdich The Classic Laddie

Palírnu Bruichladdich najdete na skotském ostrově Islay na březích Loch Indaal. Založena byla v roce 1881. Velkým zlomem byl pro palírnu rok 2000 kdy, tehdy už několik let uzavřenou palírnu, koupila společnost Murray McDavid, kterou o čtyři roky dříve založili Mark Reynier, Simon Coughlin a Gordon Wright. Ti oslovili legendárního Jima McEwana a společně začali budovat značku Bruichladdich. Dnes už palírnu vlastní společnost Rémy Cointreau a kormidlo po Jimu McEwanovi přebral Adam Hannett.

Palírna produkuje tři značky whisky. Nekouřovou whisky Bruichladdich, kouřovou Port Charlotte a Octomore, jednu z nejkouřovějších whisky na světě. My se v dnešní recenzi podíváme na základní nekouřovou whisky Bruichladdich The Classic Laddie. Jedná se o NAS whisky s obsahem alkoholu 50 %, jejíž název by se dal přeložit jako klasický mládenec. Každá edice této whisky má trochu jiné složení, avšak filozofie zůstává stejná. Přesné složení vaší láhve naleznete na stránkách palírny Bruichladdich, kde můžete zadat kód z láhve. Najdete tam většinou sudy po bourbonu a po červeném víně.


Bruichladdich The Classic Laddie

Whisky: Bruichladdich The Classic Laddie (Whiskybase)
Palírna: Bruichladdich
Region: Islay
Věk: NAS
Síla: 50 %
Sudy: bourbon & červené víno
Koupit:
vzorek na DramRoom.cz
zjistěte, kde mají nejlevnější láhev

Vůně: slad, sud po víně, máta
Chuť: lehce kořenitá s tóny červeného vína
Dozvuk: delší, nasládlý

Hodnocení: 86 % (jak hodnotím)


Z produkce palírny Bruichladdich mám nejraději whisky Port Charlotte. Octomore mě, i vzhledem k ceně, nikdy moc neoslovil a Bruichladdich Classic Laddie jsem poprvé ochutnal před pár lety a moje zklamání bylo tenkrát tak velké, že mě odradilo od dalšího zkoumání. Dnes jsem již o pár let starší a vypitější (v tom profesionálním slova smyslu 😉 ) a tak jsem si řekl, že je čas na další pokus. A jak si ten náš mládenec vedl tentokrát?

Nebudu vás napínat, kápl mi do noty od prvního přivonění. Uvítaly mě tóny sladu, máty a vanilkových sušenek. Na pozadí jsem pak cítil staré sudy po víně. Bylo velmi příjemné postupně odkrývat jednotlivé vrstvy. V chuti byla cítit lehká sladkost, trochu koření a ke konci pak náznak červeného vína. Ač má whisky vyšší obsah alkoholu, pila se velmi příjemně.

Tak tohle bylo velmi velké překvapení. Srdce jásá, ale peněženka pláče. Je totiž teď přede mnou celá řada whisky Bruichladdich, kterou jsem doteď s díky míjel. Ale nic naplat, budu se jim muset trochu pověnovat. Máte nějakou oblíbenou whisky Bruichladdich, kterou můžete doporučit?

Ohodnoťte whisky:
[Hlasů: 11 Hodnocení: 4.5]

Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lukáš
1 rok před

👏🏻💯

J. Dvořák
1 rok před

Docela by mě zajímalo porovnání této základní „The Classic Laddie“ s „The Laddie Eight“. Začal jsem totiž až s ní, baví mě dost, ale k tomuto NAS plnění už jsem se nedostal. Nedokáže někdo napsat pár slov?