Rekonstrukce palírny Port Ellen dostala zelenou

Když v roce 2017 společnost Diageo oznámila své plány na znovuoživení ikonických palíren Port Ellen a Brora, vyvolala tím spoustu nadšení i očekávání. Na přelomu roku společnost získala povolení pro rekonstrukci palírny Port Ellen a práce na Islay tak mohou začít.

Vizualizace budoucí podoby palírny Port Ellen

Plány počítají s obnovou budovy kilnu se známou pagodovou střechou, stejně tak s postavením nových produkčních budov. Palírna bude využívat dva páry destilačních kotlů s dvěma režimy provozu. První režim bude využívat dva kotle, které jsou kopií původních kotlů používaných v palírně. Zde se bude produkovat stejná whisky jako před lety. Pro druhý režim plánují využívat menší pár kotlů a bude sloužit pro zkoušení nových a alternativních stylů whisky.

Palírna Port Ellen byla založena v roce 1824. Poté co byla ve 30. letech silně poničena byla v 60. letech zrekonstruována. V roce 1983 pak byla uzavřena. Od té doby získala whisky z této palírny až kultovní pověst a cena lahví, které se vydávají ze starých zásob, tomu odpovídá. Nová výroba by v palírně měla začít příští rok.


Čtěte také:

Už máte svou living bottle?

Do palírny Rosebank se pomalu vrací život

Největší láhev skotské single malt whisky prodána v aukci

Subscribe
Upozornit na

7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Dvořáček
4 let před

Ahoj Honzo, tak to je moc dobrá zpráva, už se o tom psalo minulý rok, byl jsem tam v r. 2017, ještě zachovalé staré budovy, ale ta sladovna – hrůza na pohled, tak snad tomu bude konec. Jinak mám jen jednu – Port Ellen – Gordon & Mac Phail, dist. 1982 – bottl. 2009.
Fotky ze Skotska 2017 zašlu v případě zájmu + ještě rok 2016
Ahoj Petr. D

Admin
4 let před

Tak tu láhev Vám závidím ;-).
Pokud máte nějaké fotky z Vaší návštěvy palírny Port Ellen, budu za ně rád. Přidám je k článku aby bylo vidět v jakém stavu to je.

Petr Dvořáček
4 let před

Ahoj Honzo,
láhve Port Ellen jsou ještě stále k sehnání, ale za dost vysoké ceny, tuto mám už asi 10 let když jsem začínal se sbírkou, zatím nevím o Tobě nic, ale stránky moc dobré, jinak všichni příznivci whisky budeme zase 24.4 – 26.4 na whisky festivalu na Malé Morávce a na podzim se scházíme na w.h. festivalu v Praze. Fotky pošlu, snad se to povede, na PC moc neumím. Další zprávy postupně zašlu.
Ahoj Petr D.

Petr Dvořáček
4 let před

P.S. potřebuji emailovou adresu k odeslání fotografií.

Admin
4 let před

Zašlete to prosím na info.cz.

Petr Dvořáček
4 let před

Dnes jsem zaslal .

Admin
4 let před

Děkuji Vám. Moc hezké fotky.