Whisky týdeník 13/2020

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Dnes tu pro vás mám dvě nové whisky. Nejočekávanější novinkou je nová 5letá whisky Ardbeg Wee Beastie, která rozšíří základní řadu této známé palírny z Islay. Druhá novinka je pak whisky Filey Bay z anglické palírny Spirit of Yorkshire.

Nová bestie od Ardbegu

Nová whisky Ardbeg Wee Beastie 5 Years Old

Po nedávné limitované edici whisky Ardbeg BlaaacK, představila známá palírna z Islay novou 5letou whisky. Tentokrát se již nejedná o limitovanou edici, ale o nový přírůstek do jejich základní řady.

Nová whisky Ardbeg Wee Beastie 5 Years Old zrála v kombinaci sudů po bourbonu a po sherry oloroso. Lahvována byla s obsahem alkoholu 47,4% a nebyla filtrovaná za studena ani dobarvována. Ve whisky naleznete čerstvé tóny bylin s náznaky vanilky, hrušek či černého pepře.

Whisky Wee Beastie bude dostupná od května za cenu 39£. V základní nabídce palírny Ardbeg doplní stávající whisky 10letou, 19letou Traigh Bhan a trojici NAS whisky An Oa, Uigeadail a Corryvreckan.

Nová whisky od Spirit of Yorkshire

Nová whisky Filey Bay Moscatel Finish

Je to jen pár měsíců, co mladá anglická palírna představila světu druhé vydání své první whisky. Nyní přichází s další novinkou.

Filey Bay Moscatel Finish zrála, od roku 2016, v sudech po bourbonu a poté dozrávala v sudech po sladkém víně odrůdy Moscatel. Lahvována byla s obsahem alkoholu 46%. Nová whisky si zachovává lehkost a jemnost předešlých whisky z této palírny, ke kterým přibyly tóny ovoce a sladkého koření.

Celkem bylo vyrobeno 6 000 lahví této whisky. Doporučená cena je 60£. Whisky si již můžete objednat zde na stránkách palírny. Doručeny vám budou hned, jak skončí omezení spojená s epidemií koronaviru.


Čtěte také:

Whisky týdeník 12/2020

Horké novinky ze skotských palíren

Kdo vlastní skotské palírny?

Subscribe
Upozornit na

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Luboš. T.
4 let před

díky za tip na láhev od Spirit

Admin
4 let před
Reply to  Luboš. T.

Rádo se stalo.

jakub
4 let před
Reply to  Luboš. T.

Dobrý den,
Budete objednávat?

Admin
4 let před
Reply to  jakub

Neplánuji objednávat.