Týdeník #44/22 – poslední týdeník roku

Vítám Vás u posledního Whisky týdeníku roku 2022. Zajímá Vás, co nového se v tomto týdnu ve světě whisky událo? Jste, jako vždy, na správném místě. Společnost Chivas Brothers představila novou Wine Cask Series whisky Chivas Regal. Palírna Glasgow vydává nové dvě whisky v řadě Small Batch. Palírna na skotském ostrově Barra dostala zelenou. Do aukce šly sudy z palírny BrewDog. Anglická palírna Spirit of Yorkshire představila dvě nové limitované edice single malt whisky Filey Bay a palírna Aultmore se bude rozrůstat.

Chivas 18 Year Old Margaux Cask Finish Edition

Chivas 18 Year Old Margaux Cask Finish Edition

O společnosti Chivas Brothers většinou píšeme v souvislosti s jejich míchanou whisky Royal Salute. Nyní však byla představena nová Wine Cask Series whisky Chivas Regal, která je určená pro bezcelní zóny.

První whisky z této řady je Chivas 18 Year Old Margaux Cask Finish Edition. Tato míchaná whisky, za kterou stojí master blender Sandy Hyslop, dozrávala v sudech po víně Grand Cru Margaux. Nalahvovaná byla s obsahem alkoholu 48 % a nabídne vám tóny malinového džemu či medu.

Whisky bude dostupná v průběhu prosince v bezcelních zónách. Zaplatíte za ni 137 $.


Glasgow Small Batch

Glasgow Small Batch

V září letošního roku představila palírna Glasgow první dvě whisky z nové řady Small Batch. Jednalo se o whisky dozrávající v sudech po tequile a po koňaku (psali jsme zde). Nyní se tato řada rozroste o další dvě single cask whisky.

Whisky Glasgow 1770 Innis & Gunn Golden Beer Cask Finish nejprve zrála ve first-fill sudu po bourbonu a poté dozrávala v sudu po sherry Pedro Ximénez, ve kterém předtím zrálo pivo Innis & Gunn Original. Celkem bylo stočeno 356 lahví s obsahem alkoholu 58,5 %.

Whisky Glasgow 1770 Tokaji Cask Finish strávila 2,5 roku v sudu po bourbonu a poté 18 měsíců zrála v sudu po maďarském tokajském víně. Celkem bylo stočeno 210 lahví s obsahem alkoholu 58,1 %.

Každá láhev stojí 59 £ a zakoupit ji můžete třeba zde, na stránkách palírny Glasgow.


Krátké zprávy

Palírna Isle of Barra dostala zelenou
Na jaře roku 2021 jsme psali o plánech na vybudování nové palírny na skotském ostrově Barra (více zde). Nyní plány dostaly zelenou a stavba palírny v hodnotě 12 milionů liber může začít.

Palírna Isle of Barra
Vizualizace palírny na Isle of Barra

Sudy BrewDog v aukci
Aukční portál Whisky Hammer nabídla v aukci první 50 sudů budoucí whisky z mladé palírny BrewDog. V nabídce bylo 30 sudů po sherry Oloroso, 15 sudů po bourbonu a 5 sudů po bourbonu obilné “whisky”. Vyvolávací cena byla 5 000 £ a nejvyšší vydražená cena dosáhla 12 500 £ za sud po sherry Oloroso číslo 1.

Novinky od Spirit of Yorkshire
Anglická palírna Spirit of Yorkshire představila dvě nové limitované edice single malt whisky Filey Bay. Filey Bay Port Finish Batch #1 dva roky dozrávala v sudech po portském. Bylo stočeno 3 300 lahví s obsahem alkoholu 46 %. Cena je 65 £. Filey Bay Sherry Cask Reserve #3 zrála v sudech po sherry Fino. Stočeno bylo 2 000 lahví s obsahem alkoholu 46 %. Cena je 75 £.

Palírna Aultmore se rozšíří
Skotská palírna Aultmore oslaví své 125. výročí investicí ve výši 15 milionů liber. Díky tomu plánuje do roku 2024 zdvojnásobit svou výrobní kapacitu. Součástí rozšíření bude i systém rekuperace tepla, díky němuž sníží svou uhlíkovou stopu.


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments