Týdeník #41/22 – sudovky z GlenAllachie

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, co nového se v tomto týdnu ve světě whisky událo? Jste, jako vždy, na správném místě. Palírna Bruichladdich představila již 10. edici whisky Black Art. Palírny Teeling, GlenDronach a GlenAllachie vydávají nové edice svých whisky v sudové síle. Palírna Benriach vrací 16leté plnění do základní řady a je v prodeji je letošní vánoční edice whisky Big Peat.

Bruichladdich Black Art 10

Za oceňovanou edicí Black Art stojí, dnes již bývalý, legendární master destilér palírny Bruichladdich Jim McEwan. Poslední roky však již vzniká pod taktovkou jeho nástupce Adama Hannetta, který jako jediný člověk zná recepturu této whisky.

Bruichladdich Black Art 10

O nové whisky Bruichladdich Black Art 10 tak toho moc nevíme. 29letá nekouřová whisky byla destilovaná v roce 1993 a byla vytvořena ze sudů z předchozího života palírny Bruichladdich. Nalahvovaná byla s obsahem alkoholu 45,1 %. Ucítíte v ní ovocné tóny, které zvolna přecházejí do tónů pralinek, cedru a kůže.

Whisky je dostupná na e-shopu palírny Bruichladdich a zaplatíte za ni 395 £.


Krátké zprávy

Teeling Blackpitts Cask Strength
Irská palírna Teeling vydává již druhou edici své whiskey Blackpitts v sudové síle. Dvakrát destilovaná single malt whiskey zrála v sudech po bourbonu a byla destilovaná s obsahem alkoholu 56,5 %. Vyrobeno 8 400 lahví s cenou 75 €.

GlenDronach Cask Strength Batch 11
Palírna GlenDronach vydává již 11 edici své whisky Cask Strength. Whisky zrála v kombinaci sudů po sherry Oloroso a Pedro Ximénez. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 59,8 %. Cena je 68 £.

Benriach Sixteen se vrací
16leté stáčení se vrací do základní řady palírny Benriach, kde zaplní mezeru mezi whisky Twelve a Twenty One. Whisky zrála v kombinaci nový sudů a sudů po bourbonu a po sherry. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 43 % a zaplatíte za ni 72 £.

GlenAllachie Cask Strength
Palírna GlenAllachie vydává již 8. edici své oceňované 10leté whisky v sudové síle. Pro whisky byly využity sudy po sherry Oloroso, Pedro Ximénez, Rioja a nové sudy. Whisky byla nalahvovaná s obsahem alkoholu 57,2 %. Palírna zároveň představila i 3. edici své 21leté whisky. Ta zrála v sudech po sherry Pedro Ximénez a byla nalahvována v sudové síle s obsahem alkoholu 51,5 %.

Big Peat Christmas Edition 2022

Big Peat Christmas Edition 2022
Konec srandy dámy a pánové na e-shopu společnosti Douglas Laing se objevila letošní vánoční edice blended malt whisky Big Peat. Tuto whisky tvoří pouze single malt whisky z …. vánoční Big Peat je tady a já nemám dárky. Je čas tento týdeník ukončit jít to řešit…


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments