Starý kohout a Zlatá studna

Minulý rok se objevily informace o plánované spolupráci českých whisky Svach’s Old Well a Gold Cocku. Netrvalo dlouho a na veřejnosti se objevili první fotky Mirka Motyčky a Lukáše Andrlíka, tvrdě pracujících na dvojici společných whisky. A nyní již přišel čas, kdy budeme moci výsledek jejich práce konečně ochutnat.

Mirek Motyčka a Lukáš Andrlík
Mirek Motyčka a Lukáš Andrlík

Whisky Old Cock v sobě kombinuje 60% Gold Cock single malt whisky z roku 1999 a 40% Svach’s Old Well single malt whisky z roku 2017. Po smíchání spolu whisky 4 měsíce dozrávaly v sudu, ve kterém předtím zrála whisky Gold Cock.

Whisky Gold Well pak v sobě kombinuje 60% Svach’s Old Well single malt whisky z roku 2017 s 40% Gold Cock single malt whisky z roku 1999. Po smíchání spolu whisky 4 měsíce dozrávaly v sudu, ve kterém předtím zrála Svach’s Old Well whisky.

Obě blended malt whisky mají obsah alkoholu 51,5%. K dispozici bude 450 lahví od každé whisky o objemu 500 ml. Cena za jednu láhev je 2 499,-. Bude možnost zakoupit i láhev spolu s 20 ml vzorkem za 2 599,-. Whisky půjdou do prodeje 1. dubna a budou k dostání na e-shopech Gold Cocku (whisky Old Cock) a Svachovky (whisky Gold Well).

12. dubna od 19:00 pak na facebooku Svachovky proběhne on-line ochutnávka těchto dvou lahví, kde se s námi oba pánové podělí o humorné historky z přípravy tohoto unikátu.

Old Cock
Old Cock
Gold Well
Gold Well

Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
J. Dvořák
3 let před

Určitě zajímavá spolupráce dvou českých whisky destilérek, které patří k tomu nejlepšímu, co na domácí whisky scéně funguje. Na druhou stranu se nemůžu ubránit dojmu, že nasazená cena je trochu přes čáru. Nemám z dostupných informací dojem, že by se v obou případech jednalo o nějakou výrazně odlišnou whisky, než jaká je běžně k mání (20-letá GC a něco z produkce OW). Což v kombinaci s volbou 0,5-litrové lahve … no prostě mi to trochu zavání. Mimochodem na propagační fotce Old Cock je zcela zřetelně čitelné „Volume 0.7 L“.

Lukáš - Old Well
3 let před

Dobrý den, je samozřejmě na každém, aby zvolil, zda si láhev chce koupit. Za mě osobně je cena odpovídající. Vytvořit tento společný projekt nebylo vůbec jednoduché, časově velmi náročné. Obě stáčení mají atypické láhve, na obou stranách pracovali týmy lidí, aby tato edice spatřila světlo světa. Neubráním se konstatování, že mě mrzí, pokud to někomu „zavání“. Jedná se o historicky první takovou věc, na obou stranách to museli posvětit majitelé firem a najít společný konsenzus trvalo měsíce. Mám z toho velice dobrý pocit a radost, že se nám něco takového podařilo. Fotky jsou pouze ilustrační, probíhali návrhy, úpravy, odpusťte nám drobné chyby, výsledek opravdu stojí za to!

Lukas
3 let před

Pokud si to najde kupce a ja verim, ze ano, tak to prepalena cena neni. Taky si myslim, ze to docela rychle zmizi z trhu a bude se to prodavat na ruznych bazarech za mnohem vyssi ceny, nez jake zvolily dane destilerie. A stejne se obchody i na tech bazarech uskutecni.
Avsak za sebe muzu rici, ze i ja nejsem cilova skupina, ktera by to koupila, i kdyz jsem priznivce a pijan whisky a obe destilerie mam rad a rad je popijim.

Martin2
3 let před

Skvělý počin, ta kombinace názvů mě pobavila – dobrý nápad, bravo.
Cena a velikost lahví není pro mě, ale chápu důvody obojího.
Já bych ocenil a měl zájem kdyby byly k mání ty vzorky samostatně – rád bych ochutnal ale celou láhev nemám potřebu kupovat i kdyby byla z 300.

Tobigun
3 let před

Pro registrované už prodej začal dnes. To musím sám za sebe říct je správný přístup