Recenze Svach’s Old Well Whisky Petr Vok Triple Wood

Petr Vok Triple Wood je první whisky z palírny Svach z nové Distillery Edition. Jde o řadu, v rámci které budou vycházet limitované edice whisky při různých speciálních událostech. Tentokrát to bylo u příležitosti prvního setkání členů klubu Old Well Whisky, které proběhlo tento víkend na Svachovce. Více o whisky Petr Vok vám prozradí tato recenze.

Jak již název napovídá, pro whisky Petr Vok Triple Wood byly použity tři různé sudy. Konkrétně se jedná o kombinaci whisky ze sudu po portském, bourbonu a moldavském dezertním víně kagor. Víno kagor se vyrábí z přezrálých hroznů odrůdy Cabernet Sauvignon.

Celkem bylo vytvořeno 93 lahví této whisky, která byla lahvovaná s obsahem alkoholu 51,9%. Já měl pro recenzi verzi trochu silnější, s obsahem alkoholu 60%. Primárně byla whisky určená pro členy klubu Old Well whisky, kteří se tento víkend účastnili setkání na Svachovce. Zbytek lahví by se měl v nejbližší době objevit v e-shopu, kde ji budete moci zakoupit za 2 800,-. To už je celkem vysoká cena. Byl jsem proto zvědavý co fanoušek whisky za tyto peníze dostane.


Recenze Svach's Old Well Whisky Petr Vok  Triple Wood
Svach’s Old Well Whisky Petr Vok Triple Wood

Whisky: Svach’s Old Well Whisky Petr Vok Triple Wood
Palírna: Svach
Region: Česká republika
Věk: NAS
Síla: 51,9%
Sudy: porstké, bourbon, víno Kagor
Cena: 2800,-
Koupit: Svachovka

Vůně: švestky, meruňkový kompot, med
Chuť: jemná, sametová, sladká, cukrkandlová
Dozvuk: delší, sušší, náznak tříslovin

Hodnocení: 86%


Petr Vok z Rožmberka byl ve své době považován za prostopášníka a neznaboha, který nadevše miloval svobodu těla i ducha. Říkal jsem si proto, jestli se ve whisky nesoucí jeho jméno, projeví něco z osobnosti tohoto posledního Rožmberka.

Na whisky mně hodně zaujala barva. Měděná s nádechem růžové mi připomněla růžové zlato a ani si nevzpomínám, kdy jsem jí v nějaké whisky viděl. Jde o zajímavou whisky, která, hlavně ve vůni, nabízí mnoho vrstev. V chuti je whisky, i přes vyšší obsah alkoholu, jemná. Jediné co mi při pití trochu vadilo, byly lehké třísloviny v závěru.

I tato nová whisky z palírny Svach vybočuje ze standardní nabídky českých whisky. Psaní této recenze mě však opět donutilo přemýšlet, zdali by cena whisky měla být součástí hodnocení. Nakonec jsem se rozhodl, že by si měl každý sám rozhodnout, jestli ty peníze dá nebo ne. Přeci je to všechno jen o nabídce a poptávce. Whisky mi vyloženě sedla. Výsledek recenze Svach’s Old Well Whisky Petr Vok Triple Wood je proto 86% (jak hodnotím).

Recenze Svach's Old Well Whisky Petr Vok  Triple Wood

Seznam recenzovaných whisky


Čtěte také:

Recenze Svach’s Old Well Whisky

Skotské palírny #31 – Pulteney

První whisky z lihovaru Žufánek

Subscribe
Upozornit na

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
joy
4 let před

Je nepopiratelne, ze Svach’s Old Well Whisky jsou dobre a povedene (neco vice neco mene), avsak 0,5l za 2800Kc uz je hodne vysoka cena. Za tu cenu lze dostat treba Caol Ila 25 yo ci nejake single casky od Glenallachie atd. Vse v objemu 0,7l a navic vicelete. A nerad bych se Old Well dotkl, ale to je zatracene velky rozdil.

Lukáš
4 let před
Reply to  joy

Nelze srovnávat ceny skotských whisky, s našimi českými. To je věc, kterou vždy nahodím na jakékoliv ochutnávce, či degustaci. Pokud děláme vše ručně, řemeslně a v takto malých edicích, tak ta cena se musí promítnout. Konkrétně u této edice Petr Vok, je ta láhev vydaná speciálně k setkání členů clubu. Celý večer s rautem, nápoji, ubytováním a prohlídkami včetně této láhve stál 2800,-. Záměrem je, aby celá tato edice byla pro členy, kteří se zúčastní tohoto večera. Pokud nějaká láhev zbyde, jde do prodeje za tuto cenu. Až vydáme další Destillery Edition, bez setkání na Svachovce, tedy čistě jen láhev, tak ta cena bude rapidně nižší. Lukáš

Jos
4 let před

Odrůda vína Cabernet Sauvignon je známa svým vysokým obsahem tříslovin. Jos

Joy
4 let před

OK, tak potom to chapu.

Veronika
4 let před

Dobrý den, prosím o pomoc nutně bych potřebovala sehnat tuto whisky Petr Vok nebo Red Rose z limitované edice (případně obě) pro známého k 50. narozeninám. Jsou nějaké lidské možnosti pro ne-členy? Předem moc děkuji.

Admin
4 let před
Reply to  Veronika

Pro ne-členy bohužel ne. Musíte se stát členem klubu. Na to musíte mít útratu 1000,-, ale určitě by se dalo domluvit, že by ta útrata byla hned za tu Red Rose. Whisky Petr Vok už bohužel není. Ale 5.6. vyjde nová whisky z edice růží, whisky Green Rose https://poznejwhisky.cz/nove_lahve/whisky-tydenik-19-2020/#svach