Recenze Svach’s Old Well Whisky Petr Vok Triple Wood

Petr Vok Triple Wood je první whisky z palírny Svach z nové Distillery Edition. Jde o řadu, v rámci které budou vycházet limitované edice whisky při různých speciálních událostech. Tentokrát to bylo u příležitosti prvního setkání členů klubu Old Well Whisky, které proběhlo tento víkend na Svachovce. Více o whisky Petr Vok vám prozradí tato recenze.

Jak již název napovídá, pro whisky Petr Vok Triple Wood byly použity tři různé sudy. Konkrétně se jedná o kombinaci whisky ze sudu po portském, bourbonu a moldavském dezertním víně kagor. Víno kagor se vyrábí z přezrálých hroznů odrůdy Cabernet Sauvignon.

Celkem bylo vytvořeno 93 lahví této whisky, která byla lahvovaná s obsahem alkoholu 51,9%. Já měl pro recenzi verzi trochu silnější, s obsahem alkoholu 60%. Primárně byla whisky určená pro členy klubu Old Well whisky, kteří se tento víkend účastnili setkání na Svachovce. Zbytek lahví by se měl v nejbližší době objevit v e-shopu, kde ji budete moci zakoupit za 2 800,-. To už je celkem vysoká cena. Byl jsem proto zvědavý co fanoušek whisky za tyto peníze dostane.


Recenze Svach's Old Well Whisky Petr Vok  Triple Wood
Svach’s Old Well Whisky Petr Vok Triple Wood

Whisky: Svach’s Old Well Whisky Petr Vok Triple Wood
Palírna: Svach
Region: Česká republika
Věk: NAS
Síla: 51,9%
Sudy: porstké, bourbon, víno Kagor
Cena: 2800,-
Koupit: Svachovka

Vůně: švestky, meruňkový kompot, med
Chuť: jemná, sametová, sladká, cukrkandlová
Dozvuk: delší, sušší, náznak tříslovin

Hodnocení: 86%


Petr Vok z Rožmberka byl ve své době považován za prostopášníka a neznaboha, který nadevše miloval svobodu těla i ducha. Říkal jsem si proto, jestli se ve whisky nesoucí jeho jméno, projeví něco z osobnosti tohoto posledního Rožmberka.

Na whisky mně hodně zaujala barva. Měděná s nádechem růžové mi připomněla růžové zlato a ani si nevzpomínám, kdy jsem jí v nějaké whisky viděl. Jde o zajímavou whisky, která, hlavně ve vůni, nabízí mnoho vrstev. V chuti je whisky, i přes vyšší obsah alkoholu, jemná. Jediné co mi při pití trochu vadilo, byly lehké třísloviny v závěru.

I tato nová whisky z palírny Svach vybočuje ze standardní nabídky českých whisky. Psaní této recenze mě však opět donutilo přemýšlet, zdali by cena whisky měla být součástí hodnocení. Nakonec jsem se rozhodl, že by si měl každý sám rozhodnout, jestli ty peníze dá nebo ne. Přeci je to všechno jen o nabídce a poptávce. Whisky mi vyloženě sedla. Výsledek recenze Svach’s Old Well Whisky Petr Vok Triple Wood je proto 86% (jak hodnotím).

Recenze Svach's Old Well Whisky Petr Vok  Triple Wood

Seznam recenzovaných whisky


Čtěte také:

Recenze Svach’s Old Well Whisky

Skotské palírny #31 – Pulteney

První whisky z lihovaru Žufánek

6 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.