Whisky týdeník 31/2020

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Palírna GlenDronach se spojila s tvůrci filmu The King’s Man a vytvořili limitovanou whisky. Společnost Distell představila limitované whisky z palíren Tobermory, Deanston a Bunnahabhain. Johnnie Walker dostává nový design svých lahví a nezávislá stáčírna Great Drams představila své novinky pro letošní závěr roku.

Kingsmans pijí GlenDronach

GlenDronach Kingsman Edition 1989 Vintage

Rachel Barrie z palírny GlenDronach spojila síly s Matthewem Vaughnem, režisérem filmové série Kingsman a společně vytvořili whisky u příležitosti filmové premiéry filmu The King’s Man. Navázali tak na whisky vydanou v roce 2017 u příležitosti předchozího filmu Kingsman: The Golden Circle.

Nová limitovaná GlenDronach Kingsman Edition 1989 Vintage je 29letá whisky, která byla destilovaná v roce 1989. Whisky nejdříve zrála v sudech po sherry oloroso a poté dozrávala v šesti sudech po sherry Pedro Ximénez. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 50,1%. Naleznete v ní tóny tmavého ovoce, vlašských ořechů a kůže.

Celkem bylo vytvořeno 3 052 lahví této whisky. Dostanete ji v dárkové krabici s podpisy Rachel a Matthewa. V prodeji bude od 1. září za 1 299$.


Limitované novinky od společnosti Distell

Jihoafrická společnost Distell vlastní ve Skotsku palírny Tobermory, Deanston a Bunnahabhain. Nyní z těchto palíren přichází devět nových limitovaných whisky.

Distell
  • Tobermory 2007 Port Pipe Finish, 55.8% abv., zrála v použitých sudech a poslední čtyři roky dozrávala v sudech po portském
  • Ledaig 1998 Marsala Finish, 58.6% abv., 25letá whisky, poslední čtyři roky zrála v sudech po víně Marsala
  • Ledaig 2007 PX Finish, 55.5% abv., dozrávala v sudech po sherry Pedro Ximénez
  • Deanston 2002 Organic Pedro Ximenez Finish Cask Strength, 49.3% abv.
  • Deanston 1991 Muscat Finish, 45% abv.
  • Deanston 2002 Pinot Noir, 50% abv.
  • Bunnahabhain 2008 Manzanilla Matured, 55.4% abv., 11 let zrála v sudech po sherry Manzanilla
  • Bunnahabhain Moine 1997 Pedro Ximénez Finish, 50% abv.

Whisky se na pulty obchodů dostanou během podzimu.


Limitovaný design whisky Johnnie Walker

Nejprodávanější skotská whisky Johnnie Walker letos slaví 200 let od svého založení. Letošní rok se proto nese ve znamení oslav tohoto významného výročí.

Johnnie Walker

Minulý měsíc společnost představila čtveřici speciálních whisky (psal jsem zde). Teď přichází s limitovaným designem jejich řady Red Label, Black Label a Gold Label.

Obsah lahví zůstává stejný, mění se jen láhve, které získaly luxusnější balení. Whisky s novým limitovaným designem se na pulty obchodů dostají v těchto dnech.

Letošní rok je navzdory koronavirové krizi pro značku Johnnie Walker velmi rušný. Začátkem léta byla představena speciální a ekologicky odbouratelná papírová láhev (psal jsem zde). Zároveň pak probíhá výstavba Johnnie Walker Experience, globálního návštěvnického centra v Edinburghu. To bude věnováno jak této světoznámé whisky, tak ostatním palírnám společnosti Diageo.


Nové limitované whisky od Great Drams

Nezávislá stáčírna Great Drams představila tři single cask whisky pro letošní podzim a zimu.

Great Drams

První z nich je 8letá whisky z palírny Knockdhu. Byla destilovaná v dubnu 2012 a zrála v sudu po portském. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 48,2%. Bylo vytvořeno 183 lahví. Cena je 65£ za 500 ml láhev.

Letošním vánočním releasem bude 9letá whisky z palírny Blair Athol. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 46,2%. Bylo vytvořeno 150 lahví. Cena je 50£ za 500 ml láhev.

Nejstarší whisky je 30letá obilná whisky z palírny Girvan. Destilovaná byla v prosinci roku 1989. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 54,5%. Bylo vytvořeno 96 lahví. Cena je 180£ za 500 ml láhev.

Whisky nejsou barvené ani filtrované za studena. Zakoupit je můžete v 200 ml nebo 500 ml balení na stránkách Great Drams.


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments