Whisky týdeník 2/2020

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Marketingové oddělení palíren zřejmě ještě odpočívají po náročném předvánočním shonu a tak tu pro Vás tento týden mám jen tři novinky. První z nich je whisky z palírny Blair Athol, která je dostupná pouze v palírně. Dále si pro nás palírna Dalmore připravila novou 28letou whisky na oslavu nového čínského roku a při této příležitosti také vychází nová whisky z palírny BenRiach.

Novinka pro návštěvníky palírny Blair Athol

Nová whisky Blair Athol

Palírna z oblasti Highlands, která patří pod společnost Diageo, připravila novou whisky dostupnou pouze v návštěvnickém centru palírny Blair Athol.

Nová whisky Blair Athol 2019 Distillery Exclusive jen NAS whisky zrající v omlazených sudech a sudech po bourbonu. Lahvována byla s obsahem alkoholu 48%. Ve whisky ucítíte tóny zeleného sadového ovoce s náznakem muškátového oříšku, vanilky či lékořice. V chuti se pak spojuje krémová chuť vanilky s červenými jablky, sušeným ovocem a praženými ořechy.

Celkově je v palírně dostupných 6 000 lahví s cenovkou 90£.

Highlands, NAS, 48% abv, refill rejuvenated & American oak ex-Bourbon casks, 90£

Dalmore oslavuje čínský nový rok

Nová whisky Dalmore 28yo

Palírna Dalmore oslavuje začátek nového čínského roku vydáním 28leté whisky a také speciálním balením své whisky King Alexander III.

Nová 28letá whisky Dalmore zrála v kombinaci sudů po bourbonu a po portském. Lahvována byla s obsahem alkoholu 51,8%. Vyrobeno bylo 1 300 lahví. 300 lahví je pak určeno pouze pro asijské bezcelní zóny. Cena láhve je 1 800$.

Speciální dárkové balení whisky Dalmore King Alexander III bude dostupné na letištích po celém světě.

Čínský nový rok začíná 25. ledna a tentokrát bude ve znamení krysy.

Highlands, 28yo, 51,8% abv, American white oak ex-Bourbon casks & Graham’s Tawny Port pipes, 1 800$

Čínský nový rok slaví i Berry Bros

Nová whisky BenRiach

Obchodník s vínem a alkoholem Berry Bros & Rudd se také rozhodl využít oslav začátku nového čínského roku a při této příležitosti vydává single cask whisky z palírny BenRiach.

V jakém sudu whisky BenRiach Vintage 2008 zrála, jsem nikde nenašel. Ví se jen, že měl číslo 149 a whisky pak byla lahvována v sudové síle s obsahem alkoholu 58,3%. Ve whisky najdete vůni ovocného salátu a limetky, ve kterých se postupně objeví tóny pomerančů a broskví.

Celkem bylo stočeno pouhých 100 lahví této whisky. Cena je 88£. Zakoupit jí můžete třeba zde na stránkách obchodu.

Speyside, 10yo, 58,3% abv, 88£


Čtěte také:

Whisky týdeník 1/2020

Recenze whisky Martin’s Barrel

Palírna Bimber vydává svou druhou whisky

Subscribe
Upozornit na

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Dvořáček
4 let před

Ahoj Honzo,
během týdne tolik příspěvků, jen tak dál, ale kde na ty nové láhve brát, vychází toho stále více. Ozvu se na info.
Ahoj Petr