Whisky týdeník 14/2020

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Tento týden se nám sešla jedna novinka ze skotského ostrova Islay a jedna novinka z Irska. Z Islay přichází letošní edice whisky Loch Gorm z palírny Kilchoman. Teeling, irský producent whiskey pak představil charitativní whiskey The Front Lines Heroes na podporu lidí, kteří v první linii bojují proti koronaviru.

Palírna Kilchoman představuje letošní Loch Gorm

Nová whisky Kilchoman Loch Gorn

Kilchoman, jedna z nejmladších palíren na ostrově Islay, vydává každý rok edici Loch Gorm. Jde o jedinou whisky z této palírny, zrající pouze v sudech po sherry. Teď přichází edice roku 2020.

Nová whisky Kilchoman Loch Gorm v sobě kombinuje whisky z 21 sudů (typ butt) po sherry oloroso. Tyto sudy byly naplněny v letech 2007, 2008, 2009 a 2011. Whisky byla lahvovaná s obsahem alkoholu 46%. Nebyla barvená ani filtrovaná za studena.

Dle slov Anthonyho Willse, zakladatele a ředitele palírny Kilchoman, se ve whisky doplňuje kouřovost a citrusová sladkost Kilchomanu s vlivem sherry. Oproti ročníku 2019 je více ovocná, s menším vlivem suchého sherry. Najdete v ní tóny sušeného ovoce a skořice.

Celkem bylo vyrobeno 15 000 lahví této whisky. Omezený počet lahví bude od 6. dubna dostupný zde na stránkách palírny. Zbytek bude k dostání v obchodech po celém světě. Cena je 69,90£.

Charitativní edice whiskey Teeling

Nová whisky Teeling The Front Lines Heroes

Teeling, známý irský producent whiskey, vytvořil speciální edici irské whiskey, která vychází v rámci řady Distillery Exclusive. Výtěžek z prodeje pak poputuje na podporu všech, kteří v první linii bojují s probíhající pandemií.

Whiskey Teeling The Front Lines Heroes je první whiskey Teeling, která zrála v nových irských dubových sudech. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 48,5%. Irské duby byly pro výrobu sudů vybrány proto, aby symbolizovaly sílu národa a jeho hluboké kořeny. Whiskey je plná, krémová s tóny medu.

Vytvořeno bylo pouhých 300 lahví. Každá ručně plněná a číslovaná. Zakoupit ji můžete na stránkách Celtic Whiskey Shop za cenu 75€.


Čtěte také:

Whisky týdeník 13/2020

Recenze whisky Ardbeg BlaaacK

Souboj o krále ostrova Islay – finále

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments