Whiskey novinky z USA 2/2021

Vítejte u whiskey novinek, které byly vydány za velkou louží. Protože jsme toho spoustu dohnali v prvním vydání, tentokrát už to bude standardní formát, aspoň pokud jde o počet nových lahví. Toulat se budeme hlavně v Kentucky, kde známá palírna Maker’s Mark přichází s prvním bourbonem z řady Wood Finishing Series a kde palírna Michter’s představila novou žitnou whisky. A dojte i na krátké zprávy. Jdeme na to!

Maker’s Mark Wood Finishing Series 2021 Limited Release: FAE-01

Maker's Mark Wood Finishing Series

Známá palírna z Kentucky přichází s prvním bourbonem z řady Wood Finishing Series. Jde o bourbonsudové síle, který finišuje v sudech z amerického dubu, jeho zvláštností ale je, že jednotlivé části sudů jsou z jedné strany vypáleny, ale z druhé jsou ponechány v surovém stavu (označení FAE-01 používané pro finiše bourbonů).

Zatímco vypálené části tak dodávají produktu tóny kůže a tabáku, surové přidávají spíše jemnější a ovocné tóny. Na celý proces dohlíží ředitelka pro inovace společnosti Maker’s Mark Jane Bowie a master distiller Denny Potter.

Bourbon v sudové síle 55,15% nebo 55,3% alkoholu bude stát 60$ a k dispozici bude od března, zatím však nebylo upřesněno kde. Během tohoto roku pak do této série přibude další člen.


Michter’s US*1 Barrel-Strength Straight Rye (2021 Release)

Michter's US*1 Barrel-Strength Straight Rye

A v Kentucky ještě zůstaneme. Palírna Michter’s totiž vydává novou várku své žitné whiskey v sudové síle. Poslednímu vydání této whiskey v dubnu 2019 se v USA dostalo vřelého přijetí, uvidíme, zda se to povede i tomu nejnovějšímu.

Tato whiskey je stáčena s 55,15% alkoholu (standardní plnění žitné whiskey z této palírny má 42,4%), visí na ni cenovka 100$ a jedná se o limitovanou sérii dostupnou zatím pouze v USA.


Krátké zprávy

Bedtime Bourbon (Batch #4)
Společnost Bedtime Bourbon se sídlem v kentuckém Louisville vydala čtvrtou várku svého pětiletého bourbonu. Bourbon s obsahem 45% alkoholu byl lahvován 16. února tohoto roku, stojí 69$ a všech tisíc lahví je k dispozici pouze v Kentucky.

Archenemy Space Bourbon
Whiskey a film, to už dnes není spojení, které by nás mohlo překvapit. Studio stojící za filmem Archenemy uvedlo na trh bourbon a to ve spolupráci s MGP (Midwest Grain Products). Kombinace pětiletých a osmiletých bourbonů je stáčena při 45%, stojí 49$ a k dispozici je pouze online zde.


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments