Gold Cock představuje Wine Brandy Finish

Letos v létě se rodina české whisky Gold Cock rozšířila o novou Gold Cock Peated, která se setkala s velmi pozitivním ohlasem (zde jsem recenzoval). Nebyla to však jediná novinka, kterou si pro nás Rudolf Jelínek pro tento rok připravil. Druhou novinkou je nová limitovaná single cask whisky Gold Cock Wine Brandy Finish.

Gold Cock Wine Brandy Finish

Nová whisky byla destilovaná v květnu roku 2008. Pro její výrobu byl použitý slad nakouřený na 10 ppm. Nejdříve zrála v repasovaném sudu po whisky Gold Cock. V říjnu 2019 se pak přesunula do sudu původem z Francie, ve kterém pět let zrála vínovice a ještě před tím víno. V tomto týdnu byla whisky stočená do lahví v sudové síle s obsahem alkoholu 58,6%. Jak je u whisky Gold Cock dobrým zvykem, whisky nebyla barvená ani filtrovaná za studena.

Celkem bylo stočeno 332 lahví whisky Gold Cock Wine Brandy Finish. 230 z nich je určeno pro prodej v České republice, 102 lahví poputuje na Slovensko. Whisky by se do prodeje měla dostat ve středu 16. 12. a bude k dostání zde, na e-shopu Rudolf Jelínek. Cena bude 2499,-. Zájemci by se však měli připravit, že se po ní nejspíše jen zapráší.


Čtětě také:

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.