Whisky King Barley znovu ožívá

Jsou to již více jak tři roky co se v Těšeticích, v rodišti whisky King Barley (reportáž z naší návštěvy si můžete přečíst zde) opět zatopilo pod kotli. Začala tak nová kapitola života této první československé whisky. Z této první várky se naplnily čtyři repasované sudy, pamatující ještě původní produkci v 90. letech. Dva sudy nedávno vydaly svůj drahocenný obsah a první whisky King Barley z palírny Tōsh se dnes vydává do světa.

Whisky King Barley

King Barley Virgin Oak Finish dozrávala v novém sudu z amerického dubu, zatímco whisky Marsala Finish dozrávala v sudu po víně Marsala. Obě jsou to tříleté whisky vytvořené podle původní receptury. To zahrnuje nakouřený slad a pekařské kvasnice. New make se sudoval s obsahem alkoholu 58%. Whisky nejsou barvené ani filtrované za studena.

Whisky bude dostupná od pondělí 14. září, kdy si jí budete moci zakoupit na e-shopu palírny Tōsh. Později se také dostane k vybraným prodejcům.


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radek Kohoutek
3 let před

Neodolal jsem. King Barley Virgin Oak Finish objednaná. Těším se moc.

Admin
3 let před

Já neodolal a koupil obě. Chystám se na recenzi.

Vašek
3 let před

Dobrý den, Honzo,
mají tyto whisky do budoucna nějaký investiční potenciál? Vycházím z toho, že jsou striktně lokální (regionální), ve světě (zatím) neznámé, takže asi moc ne…
Jaký na to máte názor?

Admin
3 let před

Dobrý den Vašku.
Cílový trh je opravdu menší. Na druhou stranu se jedná o první whisky s palírny Tosh, každá limitovaná na přibližně 350 lahví. Pokud se budoucí produkce setká s úspěchem a lidé budou chtít ochutnat nebo sbírat první plnění, cena může jít nahoru.
Na investice však expert nejsem, takže to neberte jako bernou minci.

František
3 let před

Zdravím Vašku, na pití to bude jistě výborná záležitost, řemeslné zpracování Tōsh whisky je příkladné, ale stran dlouhodobé investice jsem na velkých rozpacích. Jde o to, že lokální značky à la Tōsh, Gold Cock či Hammer Head fungují pouze v prostoru vymezeném Aší a Karvinou, možná ještě Slovensko. Za našimi hranicemi je (na vzácné výjimky) nikdo nezná, takže zájem je naprosto minimální, téměř nulový. Berte to ovšem jako můj soukromý názor, mohu se pochopitelně mýlit…

Martin
3 let před

Mám pocit že nás Vašek tahá za fusekli. Co se týče Františka není tomu tak – Gold Cock a Hammer Head je letos v Anglii v aukcích celkem dost a chodí za 22-135 liber.