Gold Cock mění design své single grain whisky

single grain

Rudolf Jelínek představil minulý rok v létě whisky Gold Cock Peated (recenzoval jsem zde). Byla to první whisky z Vizovic s novou lahví a designem. Zároveň také představil nové barevné označení řad. Single malt whisky dostaly bílý podklad, single cask edice dostaly tmavou etiketu a single grain whisky pak mají pískový podklad etikety.

Nyní přichází na řadu další whisky ze základní nabídky, která se převleče do nového. Whisky Gold Cock 2008 Single Grain dostane novou láhev a také z etikety zmizí ročník. Místo toho se bude jednat o whisky s určením věku. Po vyprodání zbylých několika původních lahví, tak půjde do prodeje whisky Gold Cock Single Grain 12 Year Old. Stále se však bude jednat o stejnou whisky.

Single grain whisky z palírny Rudolf Jelínek je tvořena z kombinace pšenice a ječmene. V přípravách je také 20leté plnění.


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
J. Dvořák
3 let před

Stávající lahve byly pěkné, tyhle mi připadají taky fajn, byť někomu tato „přidřeplá flaška“ moc nesedí. Etiketa je taky moc fajn, taková klasická, čistá, přehledná. Pokud to tady čte někdo ze Svachovky, doporučuju se trošku inspirovat … opravdu. Ubrat na blbostech, papírcích, přívěšcích, hloupostech, celou láhev zjednodušit a přidat dvě deci.

Lukáš
3 let před

Myslíte, aby vypadaly všechny láhve stejně, že je dobrý nápad? To víte GC má pár let náskok, Old Well si o pozornost musí říkat, i tímto výrazným designem. Každý nějak začíná a určitě jsou lidé, kterým se láhev líbí a naopak.

J. Dvořák
3 let před

to Lukáš: Určitě si nemyslím, že by všechny lahve měly vypadat stejně. A myslím, že ani nic takového můj komentář neobsahuje. Chtěl jsem tím říct jen to, že lahve ze Svachovky mi přijdou přehnaně přezdobené, ověšené spoustou zbytečností, které bych ale těžko nazval „výrazným designem“. Výrazné jsou pro mě třeba věci z Bruichladdichu. Osobně mám rád přehlednost a méně je pro mě mnohem více. Naposledy mě takto zaujala Caol Ila 18y, svou až naprostou strohostí a jednoduchostí. Rovněž tak argumentu „pár let náskok“ nerozumím, ten se podle mě týká obsahu. Ale design lahve nepodléhá stárnutí v sudu, ten se dá zajímavě vymyslet hned na začátku. Nicméně – a v tom se asi shodneme – všechno je to otázka vkusu a co se nelíbí mně, může se líbit někomu jinému. Je to jenom můj pohled na věc, který rozhodně nemá váhu nějaké univerzální pravdy. Držím Vám palce tak jako tak 🙂

3 let před

O stejnosti obsahu láhve Single Grain 2008 49,2% pochybuji už déle, protože pokud by vše bylo z jediné várky, tak mají různé lahvování, ta moje má např uvedeno 2.2008/2.2018 a lahvování 21.2.2018 a kdyby byl obsah stále stejný, tak by jistě nebyla dvanáctiletá, ani s přimhouřenýma očima.
A do toho bylo v dnešním mailu z eshopu Jelínka uvedeno – Naše oblíbená Gold Cock Single Grain mění svůj design a zároveň také svůj obsah v láhvi o „novou“ šarži.