Whisky týdeník 4/2021

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Horkou novinku si pro nás a své ambasády připravila palírna Ardbeg. Palírna GlenDronach představila již devátou edici své řady Cask Strength. A irská palírna West Cork vytvořila míchanou irskou whisky, která zrála v sudech po stoutu.

Nový Ardbeg pro whisky ambasády

Ardbeg Single Cask #2303

Ardbeg Embassies jsou vybrané bary ve 24 zemích světa, kde můžete ochutnat širokou nabídku whisky ze skotské palírny Ardbeg. V České republice se jedná o známý bar Black Stuff v Olomouci a relativně nový bar Mr.Brut v Praze. Palírna Ardbeg nyní představila speciální single cask whisky, určenou právě jen pro své ambasády.

Nová whisky Ardbeg Single Cask #2303 byla destilována 22. června 2011. Devět let zrála ve first-fill sudu (číslo #2303) po červeném víně Cote Rotie z francouzské oblasti Rhóny. Lahvovaná byla 28. srpna 2020 v sudové síle s obsahem alkoholu 57,6%.

Na českých ambasádách v Praze a Olomouci bude mít whisky premiéru 17. února. Ochutnat jí také můžete v rámci on-line degustace, kterou společně pořádá Black Stuff a Mr.Brut. Podrobnosti o degustaci zde.


Již devátá cask strength edice z palírny GlenDronach

GlenDronach Cask Strength Batch 9

Skotská palírna GlenDronach vydává, pod dohledem své master blenderky Rachel Barrie, již devátou edici své whisky v sudové síle. Whisky z této edice vychází pravidelně každý rok a jsou velmi oceňované.

Whisky GlenDronach Cask Strength Batch 9 je NAS whisky, která zrála v kombinaci sudů po sherry Oloroso a Pedro Ximénez. Jak již název napovídá, whisky byla lahvována v sudové síle s obsahem alkoholu 59,4%. Ve whisky naleznete tóny kakaa, lékořice, pečeného pomeranče či crème brûlée. 

Whisky bude dostupná během února. Cena bude 72£.


Irská whiskey a sudy po stoutu

West Cork Stout Cask Irish Whiskey

Palírna West Cork Distillers byla založena v roce 2003. Od té doby zůstává stále jen v irských rukou a používá pouze lokální suroviny. Nedávno se spojila s pivovarem Blacks of Kinsale a vytvořili míchanou irskou whiskey, která zrála v sudech po stoutu z tohoto pivovaru.

Stout Cask Irish Whiskey je tvořena kombinací obilné a sladové whiskey (v poměru 75:25). Po smíchání tato whiskey ještě 6 měsíců dozrávala v sudech po stoutu. To jí dodalo tóny čokolády, rozinek a ořechů. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 40%.

Celkem bylo vytvořeno 9 400 těchto lahví. Ty jsou nyní dostupné ve Spojených státech na zde, na stránkách palírny West Cork za 31,43€.


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments