Whisky týdeník 33/2020

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Palírna Tamdhu představila pátou whisky ze své edice Batch Strength. Palírna Jura vydává whisky Jura Winter Edition z řady Cask Edition. Společnost Gordon & MacPhail slaví 125. výročí vydáním 47leté whisky z palírny Coleburn. Londýnská palírna Bimber připravila Bimber Oloroso Cask Small Batch – Batch 002 a palírna Glenfiddich vydává poslední whisky z edice Spirit of Taiwan.

Pátá edice sudové Tamdhu

Tamdhu Batch Strength No. 005

Po roce k nám opět míří nová whisky z oceňované edice Batch Strength z palírny Tamdhu. Tentokrát již s pořadovým číslem pět.

Whisky Tamdhu Batch Strength No. 005 zrála v sudech po sherry oloroso ze španělského města Jerez. Lahvovaná byla v sudové síle s obsahem alkoholu 59,8%. Ve whisky ucítíte tóny vanilky, skořice a pražených ořechů, následovaných nádechem citrusů a čerstvě upečených sušenek.

Novou whisky Tamdhu si můžete zakoupit zde, na stránkách palírny za 79,99£. Palírna také oznámila, že bude stále dávat 1£ za každou prodanou láhev na pomoc kolegům postižených pandemií nového koronaviru.


Jura představila druhou whisky z Cask Edition

Jura Winter Edition

Začátkem letošního roku představila palírna Jura novou řadu Cask Edition, která vyzdvihuje význam různých typů sudů použitých pro dozrávání whisky. První z této edice byla whisky Jura Red Wine Cask. Nyní se Cask Edition rozroste o další kousek.

Nová whisky Jura Winter Edition zrála blíže neurčenou dobu v sudech po bourbonu. Poté se na nějaký čas přesunula do sudů po sherry. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 40%. Ve whisky se snoubí sladké kořenité tóny s čerstvě upečeným jablečným koláčem a vanilkovým dozvukem.

Winter Edition bude exkluzivně dostupná v síti obchodů Tesco ve Velké Británii s cenovkou 45£ za litrovou láhev.


Gordon & MacPhail slaví 125. výročí

ordon & MacPhail 1972 from Coleburn Distillery

Společnost Gordon & MacPhail, produkující nezávislá stáčení, slaví 125 let od svého založení. Při této příležitosti připravila edici čtyř speciálních plnění. První z nich je 47letá whisky z palírny Coleburn.

Palírna Coleburn byla založena v roce 1897. V roce 1985 však byl její provoz ukončen a výroba se tu již nikdy neobnovila. Whisky Gordon & MacPhail 1972 from Coleburn Distillery zrála v sudu (typ puncheon) po sherry. Lahvována byla v sudové síle s obsahem alkoholu 62,4%. Ve whisky naleznete sladké tóny karamelek s nádechem vařených jablek.

Celkem bylo vytvořeno 336 lahví této whisky. Cena je 1 500£. Zbylé tři whisky z této edice se do prodeje dostanou do konce letošního roku.


Small batch z palírny Bimber

Bimber Oloroso Cask Small Batch - Batch 002

Mladá londýnská palírna Bimber vydává druhou edici své whisky dozrávající v sudech po sherry oloroso. Na rozdíl od první edice, ta druhá je určena pouze pro trh ve Velké Británii.

Nová whisky Bimber Oloroso Cask Small Batch – Batch 002 zrála v sudech po bourbonu a poté, jak už název napovídá, dozrávala v sudech po sherry oloroso. Pro její výrobu byl použit ječmen pouze z jedné farmy. Lahvována byla s obsahem alkoholu 51,7%.

Koncem měsíce se do prodeje dostane 920 lahví. Cena je 75£.


Glenfiddich zakončuje edici Spirit of Taiwan

První whisky z edice Spirit of Taiwan, která je inspirovaná historií výroby vína na Taiwanu, se objevily v roce 2018. V těchto dnech palírna Glenfiddich připravila poslední whisky z této edice.

Glenfiddich Vino Formosa Cask Finish #3

Glenfiddich Vino Formosa Cask Finish #3 je 28letá whisky, která zrála 26let v sudu po bourbonu. Poslední dva roky poté strávila sudech po víně Vino Formosa Rosso. Toto fortifikované víno, bylo vyrobené na Taiwanu z místní odrůdy hroznů Black Queen. Whisky byla lahvovaná s obsahem alkoholu 50,4%.

Whisky jde do prodeje v těchto dnech.  Jednu z 286 lahví můžete zakoupit za 1 500$.


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments