Whisky týdeník 31/2019

Vítáme Vás u nového vydání Whisky týdeníku. Dnes se podíváme na nové luxusní blendy od Royal Salute. Představíme si Summer Collection nezávislé stáčírny Gordon & MacPhail a dvě vlajkové lodě této edice whisky ze zaniklých palíren Dallas Dhu a St Magdalene. Dozvíme se něco o novém Obanu a něco si řekneme o novém Glenlivetu, který je určen jen pro Spojené státy.

Luxusní míchaná Royal Salute hlásí nové přírůstky

Základní řada Royal Salute
Základní řada Royal Salute

Luxusní míchaná whisky Royal Salute přichází s 21letou Malts Blend a 21letou Lost Blend. Tyto dvě nové whisky rozšíří základní řadu této značky.

The Royal Salute 21 Year Old Malts Blend obsahuje minimálně 21 různých whisky z pěti skotských whisky regionů. The Royal Salute 21 Year Old Old Blend pak obsahuje whisky ze zaniklých palíren. Sladová whisky je například z palíren Imperial či Caperdonich, obilná whisky je z palírny Dumbarton.

Whisky byly lahvovány s obsahem alkoholu 40%. Cena za láhev je 135 dolarů. V základní řadě se přidají ke stávající 21leté The Royal Salute Signature Blend.

Summer collection od Gordon & MacPhail

Dallas Dhu 1969 Vintage
Dallas Dhu 1969 Vintage

Nezávislá stáčírna Gordon & MacPhail zveřejnila obsah své každoroční Summer Collection. Stejně jako u jejich jarní kolekce, jsou i teď hlavním lákadlem whisky ze zrušených palíren, které vychází jako součást edice Private Collection. Jde o palírnu Dallas Dhu (zavřená roku 1983) ze Speyside a St Magdalene (uzavřená také v roce 1983) z oblasti Lowlands.

Whisky Gordon & MacPhail 1969 from Dallas Dhu Distillery byla 10. června uložena do sudu po sherry. Stočeno bylo 176 lahví s obsahem alkoholu 43,1%. Cena jedné láhve je 6 950 liber.
Whisky Gordon & MacPhail 1982 from St Magdalene Distillery zrála v sudech z amerického dubu. Stočeno bylo 161 lahví s obsahem alkoholu 53%. Cena jedné láhve je 1 000 liber.

Další dvě whisky z Private Collection, které v letošní letní kolekci naleznete, jsou 53letá whisky z palírny Longmorn vypálená v roce 1966 a whisky z palírny Mortlach ročník 1954.

Všech osmnáct whisky, tvořících letošní Summer Collection naleznete na https://www.gordonandmacphail.com/our-whiskies/

Oban poctil tři generace palírnické rodiny

Oban Old Teddy
Oban Old Teddy

Whisky Old Teddy vytvořili v palírně Oban jako poctu členům tří generací rodiny Macleanů, kteří zasvětili život práci v této palírně. Old Teddy pracoval jako mistr palírny v roce 1953. Jeho syn Young Teddy začal svou kariéru v palírně v roce 1985 a jeho vnuk Derek pracuje v palírně od roku 2017.

Whisky je bez udání věku (NAS) Víme však že zrála v sudech po sherry a po bourbonu. Můžete v ní nalézt tóny sušeného ovoce, vanilky, citrusů či medu. Lahvována je s obsahem alkoholu 51,7%.

Od července je dostupných 3 960 lahvích. Whisky však lze zakoupit jen v palírně Oban a to za cenu 150 liber.

Nový Glenlivet exkluzivně pro USA

Známá palírna ze Speyside představila Glenlivet 14 Year Old. Tato nová whisky dozrávala v koňakových sudech. To jí mělo dodat tóny rozinek, čokolády a lékořice. Lahvována je s obsahem alkoholu 40%. Dostupná je od července, avšak pouze ve Spojených státech. Cena je stanovena na 55 dolarů za 750ml láhev.

Palírna Glenlivet se také zavázala věnovat z každé prodané láhve jeden dolar nadaci The Purple Hearth, která se snaží zlepšit životní podmínky válečným veteránům a jejich rodinám.

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments