Whisky týdeník 29/2019

Vítám Vás u nejnovějšího vydání našeho Whisky týdeníku. A jaká nová whisky se objevila tento týden? Mistr limitovaných edic, palírna Highland Park, vytvořila ve spolupráci s australským barem Mjølner, limitovanou 14letou whisky určenou pouze pro tento bar a australský trh. Palírna Loch Lomond vydává whisky připomínající vítězství na Ryder Cupu v roce 1997. A tentokrát tu máme i novinku z Irska. Jameson představil novou láhev určenou pro duty free obchody.

Exkluzivní Highland Park pro Austrálii

Nová whisky Mjølner x Highland Park
Mjølner x Highland Park

Palírna Highland Park vytvořila, ve spolupráci s barem Mjølner, exkluzivní 14letou whisky pro australský trh.

Pro zrání této whisky byla použita kombinace ex-sherry sudů z amerického a evropského dubu. Stáčena byla v sudové síle. Ve whisky je cítit sherry, koření, vanilka s lehkým dotekem kouře.

Mjølner je název restaurace s barem v Sydney a Melbourne, které se inspirovaly severskými legendami. Ten kdo si zde objedná tuto whisky, ji dostane v miniaturní replice vikingské lodi.

Celkem bylo stočeno 1 731 lahví whisky Mjølner x Highland Park. Mimo výše zmíněných barů, bude tato whisky také dostupná ve vybraných australských obchodech.

Loch Lomond oslavuje golfové vítězství

Nová whisky Loch Lomond Three Wood Matured
Loch Lomond Three Wood Matured

Loch Lomond, palírna z oblasti Highlands, vydává limitovanou 25letou whisky. Tato nová whisky má připomínat vítězství golfového velvyslance palírny na Ryder cupu v roce 1997. Nazvaná je podle hole, kterou Colin Montgomerie použil na vítězný úder.

Whisky Three Wood zrála v sudech z amerického dubu a poté půl roku dozrávala v kombinaci sudů po oloroso sherry a sudů z francouzského dubu. Ve whisky jsou cítit tóny broskví a hrušek. Lahvována byla s obsahem alkoholu 46,3%.

Pouhých 500 lahví whisky Loch Lomond Three Woods jde do prodeje. Cena je 250 liber.

Trojitý Jameson míří do duty free obchodů

Nová whiskey Jameson Triple Triple
Jameson Triple Triple

Jameson představil novou irskou whiskey určenou pro duty free obchody. Jameson Triple Triple je míchaná whiskey zrající v sudech po bourbonu, sherry a víně Malaga. Její neobvyklý název odkazuje jak na tři druhy sudů použitých pro zrání, tak na trojitou destilaci, která je pro irskou whiskey běžná.

Whiskey byla lahvována s obsahem alkoholu 40% a ucítíte v ní tóny citrusů, koření a ovocného sadu. Dostupná bude v duty free obchodech od července s cenou 32 euro za litrovou láhev.

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments