Whisky týdeník 23/2020

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Abasolo, první mexická whisky míří na britský trh. Palírna Glenmorangie představila whisky Glenmorangie Grand Vintage Malt 1996, zatím nejstarší whisky z edice Bond House No. 1. Řada Pagoda Reserve z palírny Glenfarclas se uzavírá vydáním whisky Pagoda Sapphire Reserve 63 Year Old. A značka skotských míchaných whisky Sir Edward’s rozšiřuje svou řadu.

První mexická whisky míří do Velké Británie

Whisky Abasolo

První mexickou whisky ve Velké Británii bude nabízet společnost Casa Lumbre. Jedná se o whisky Abasolo z palírny Destilería y Bodega Abasolo, první palírny v Mexiku vybudované pro výrobu whisky.

Pro výrobu whisky Abasolo byla použitá jen mexická kukuřice Cacahuazintle. Whisky byla dvakrát destilovaná v měděných kotlích a zrála v nových vypálených a použitých dubových sudech. Whisky byla lahvovaná s obsahem alkoholu 43%. Ucítíte v ní tóny pražené kukuřice a karamelu.

Whisky bude ve Velké Británii dostupná na přelomu léta  a podzimu. Cena bude 34,99£.


Nová Glenmorangie z Bond House No. 1 Vintage Collection

Glenmorangie Grand Vintage Malt 1996

Palírna Glenmorangie představila letošní novinku v rámci své edice Bond House No. 1, která je pojmenovaná po skladišti z 19. století, předělaného v roce 1990 na still house palírny Glenmorangie.

Glenmorangie Grand Vintage Malt 1996 je zatím nejstarší whisky z této edice. 23 let zrála v sudech z amerického dubu bílého z oblasti Ozrak v Missouri. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 43%.

Celkem bylo vytvořeno 10 000 lahví whisky Glenmorangie Grand Vintage Malt 1996. Dostupná bude již během června a cenovka je 825$.


Palírna Glenfarclas završuje řadu Pagoda Reserve

V březnu letošního roku představila palírna Glenfarclas 62letou whisky Pagoda Ruby Reserve. Teď přichází s poslední whisky z této edice, 63letou whisky Pagoda Sapphire Reserve.

Glenfarclas Pagoda Reserve Series

Nová whisky Glenfarclas Pagoda Sapphire Reserve 63 Year Old bude k dostání ve dvojím provedení. V limitované edici Silver bude k dostání 180 karaf o objemu 700ml s cenovkou 23 783£ a 63 lahví o objemu 1,5 litru s cenovkou 50 964£. V limitované edici Gold bude k dostání 45 lahví o objemu 1,5 litru s cenovkou 56 060£. Stejně jako u předchozích whisky z této edice, vyrobila láhve společnost Glencairn Crystal. Na každé láhvi najdete 36 safírů, tvořící číslovku 63.

Touto whisky se završuje tato exkluzivní edice palírny Glenfarclas, kterou nyní tvoří 43letá Bronze Reserve, 48letá Silver Reserve, 59letá Gold Reserve, 62letá Ruby Reserve a 63letá whisky Sapphire Reserve.


Sir Edward’s rozšiřuje svou řadu

Značka skotských míchaných whisky Sir Edward’s rozšiřuje svou řadu o novou blended whisky dozrávající v sudech po skotském pivu.

Sir Edward’s Beer Reserve

Sir Edward’s Beer Reserve byla lahvována s obsahem alkoholu 40%. Najdete v ní tóny vřesového medu, citrusů, lesního ovoce a karamelu.

V nabídce značky se pak postaví vedle whisky Sir Edward’s Finest, lehce kouřové Sir Edward’s Smoky a Sir Edward’s 12 Years Old.


Čtěte také:

Whisky týdeník 22/2020

České palírny

Skotské palírny #8 – Glenfarclas

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments