Whisky týdeník 11/2020

Poslední týden přicházely ze skotských palíren hlavně zprávy o uzavírání návštěvnických center a rušení akcí. Je jasné, že v nastalé situaci, není vydávání nových whisky prioritou. I proto tentokrát ve Whisky týdeníku naleznete jen dvě novinky. První nová whisky je limitovaná edice z palírny Tomintoul. Druhou novinkou je pak edice Chivas Extra 13. Z těchto důvodů je také možné, že příští týden Whisky týdeník nevyjde. Ale nebojte, jakmile se to přežene, Týdeník je zpět. Dávejte na sebe pozor.

Nová limitovaná edice z palírny Tomintoul

Nová whisky Tomintoul Seiridh

Novinka z palírny Tomintoul se jmenuje Seiridh [shehree], což ve skotské gaelštině znamená sherry. Není tudíž překvapením, že tato whisky v sudech po sherry dozrávala.

Nová whisky Tomintoul Seiridh zrála v sudech po bourbonu z Kentucky a dozrávala v sudech po oloroso sherry ze španělské Andalusie. Lahvována byla s obsahem alkoholu 40%. Ucítíte v ní tóny pekanových ořechů a rozinek. V chuti pak najdete sušené fíky nebo vánoční koláč.

Pro Batch One této whisky bylo vytvořeno 6 000 číslovaných lahví. Cena whisky je kolem 32£.

Edice Chivas Extra 13

Nová whisky Chivas Extra 13

Chivas Regal je známá značka míchané skotské whisky. Teď představuje edici čtyř 13letých whisky, kterým dodaly chuť různé typy sudů. Edice Chivas Extra 13 je inspirována zakladateli značky bratry Johnem a Jamesem.  A jaké whisky tedy v edici nalezneme?

  • Chivas Extra 13 Oloroso Sherry Cask zrála v sudech po sherry oloroso. To jí dodalo tóny zralých hrušek, vanilkového karamelu, skořice a mandlí.
  • Chivas Extra 13 Rum Cask dozrávala v sudech po rumu. Najdete v ní tóny pomerančů, meruňkového džemu a medu.
  • Chivas Extra 13 American Rye Cask dozrávala v sudech po americké žitné whisky. Ucítíte v ní mléčnou čokoládu či šťavnaté pomeranče.
  • Chivas Extra 13 Tequila Cask dozrávala v sudech po tequille. Díky tomu v ní můžete nalézt tóny grepu nebo ananasu.

Whisky by se na pultech obchodů měli objevit během března. Výjimku tvoří whisky Rum Cask, která bude dostupná pouze v duty free obchodech až od července.  


Čtěte také:

Whisky týdeník 10/2020

Rozhovor s Miroslavem Motyčkou nejen o whisky Gold Cock

Kdo vlastní skotské palírny?

První rok PoznejWhisky

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments