Plány nové palírny Wolfcraig odhaleny

Od roku 2000 vzniklo ve Skotsku více než 34 nových palíren. A přibývají další. Začátkem října se objevily detaily ohledně nové palírny Wolfcraig, která vyroste nedaleko města Stirling v oblasti Highlands.

Vizualizace palírny Wolfcraig
Vizualizace palírny Wolfcraig

Nová palírna je dítětem bývalého výkonného ředitele společnosti Whyte & Mackay Michaela Lunna. Náklady na stavbu se mají vyšplhat na 15 milionů liber. Palírna bude mít kapacitu 1,5 milionu litrů čistého alkoholu ročně a bude produkovat whisky a jiné destiláty. Součástí bude interaktivní návštěvnické centrum, soukromé degustovací místnosti a restaurace s barem.

Stavba palírny Wolfcraig by měla začít na jaře příštího roku. Otevřít by se pak měla v létě roku 2022. Lidé stojící za palírnou doufají, že se jim z města Stirling podaří udělat cíl turistů hledajících dobré jídlo a pití. Dle jejich průzkumu, by nová palírna mohla hned první rok přilákat až 90 000 návštěvníků.

Vizualizace palírny Wolfcraig
Vizualizace palírny Wolfcraig

Pomoc by jim k tomu mělo i nedávno ohlášené jméno budoucího Master blendera. Není jím nikdo menší než Richard Paterson v současnoti působící jako Master distiller v palírně Dalmore (v této funkci dále zůstane). Tato známá postava světa whisky nedávno oslavila 50. výročí ve společnosti Whyte & Mackay, která palírnu Dalmore vlastní.


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments