Nová edice palírny Balvenie se jmenuje Stories

Balvenie Stories

Balvenie vytvořila novou edici whisky inspirovanou příběhy této palírny. První whisky, které v rámci této řady v květnu vycházejí, jsou The Sweet Toast of American Oak, The Week of Peat a A Day of Dark Barley.

The Sweet Toast of American Oak zrála 12 let v sudech po bourbonu a další 3 měsíce pak v nových, vypalovaných sudech z amerického dubu. Tyto sudy si palírna nechala vyrobit v Kentucky a právě vypalování věnovala velkou pozornost. Ve whisky by pak díky tomu měly být cítit tóny kokosu a medu. Whisky byla lahvována s obsahem alkoholu 43% a doporučená cena je 45 liber.

The Week of Peat je 14letá rašelinná whisky. V nabídce palírny však nejde o žádnou novinku. Je to přejmenovaná Balvenie Peat Week. Whisky je nazvaná podle jednoho týdne v roce, kdy v palírně zatopí rašelinou a nakouří slad. Ve whisky je cítit sladký rašelinný kouř, citrusy, vanilka a med. Whisky byla lahvována s obsahem alkoholu 48,3% a doporučená cena je 65 liber.

A Day of Dark Barley je 26letá whisky, při jejíž tvorbě bylo použit, kromě klasického sladu, i slad pražený. Tento slad whisky dodal karamelové tóny s vanilkou a zázvorem. Toto plnění vypráví historku, kdy v roce 1992 dorazila do palírny objednávka praženého sladu a zastihla zaměstnance naprosto nepřipravené. Ti pak rychle museli hledat místo, kam slad uložit. Whisky byla lahvována s obsahem alkoholu 47,8% a doporučená cena je 600 liber.

V následujících letech se pak v rámci této edice můžeme těšit na další whisky.

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments