Johnnie Walker se opět veze na popularitě Hry o Trůny a nová whisky z palírny GlenDronach

Johnnie Walker A Song of Fire & Ice
Johnnie Walker A Song of Fire & Ice

Johnnie Walker přichází s další whisky inspirovanou knižní a seriálovou sérií Hra o Trůny. Johnnie Walker Song of Ice a Johnnie Walker Song of Fire. Po předchozí edici White Walker a sadě single malt whisky tu tak máme další whisky od společnosti Diageo těžící z popularity Hry o Trůny.

Song of Ice je míchaná whisky inspirovaná zlovlkem, kterého má ve znaku rod Starků. Hlavní složku tvoří whisky z palírny Clynelish. Najdeme zde tóny trávy, vanilky či tropického ovoce. Lahvována je s obsahem alkoholu 40,2% a dle vyjádření palírny, nejlépe chutná s ledem.

Song of Fire je oproti tomu inspirovaná draky vedených Daenerys Targaryen. Jediná známá složka této míchané whisky je rašelinná whisky z palírny Caol Ila. Mělo by jít o rašelinnou whisky se sladkými tóny. Lahvována je s obsahem alkoholu 40,8%.

Ve Spojených státech budou whisky dostupné od srpna s cenou 43 dolarů za láhev. Ve zbytku světa budou whisky dostupné od října.

GlenDronach Port Wood je nová whisky z Highlands

GlenDronach Port Wood
GlenDronach Port Wood

Nová limitovaná 10letá GlenDronach Port Wood zrála v kombinaci sudů po Pedro Ximénez a oloroso sherry. Po zrání v těchto sudech dozrávala ještě v sudech po portském z portugalského údolí Douro.

Ve vůni jsou cítit tóny švestek a třešní, v chuti pak černý rybíz či perník. Whisky není filtrována za studena ani barvena. Stáčena je s obsahem alkoholu 46%. Cena této whisky bude 60 liber.

Inspiraci pro toto plnění našla palírna v 19. století, době zakladatele palírny Jamese Allardice, kdy se ještě do Skotska dováželo portské v sudech. Tato whisky pak navazuje na GlenDronach Peated Port Wood z roku 2017.

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments