Nezávislé stáčírny a nové palírny

V posledních dnech se objevily zprávy hned o dvou společnostech produkujících nezávislá stáčení, plánujících zvětšit své vlastní kapacity výroby whisky. Společnost Gordon & MacPhail dostala zelenou na stavbu nové palírny a společnost Douglas Laing & Co kupuje palírnu Strathearn.

Gordon & MacPhail postaví novou palírnu

Už v květnu loňského roku zveřejnila společnost Gordon & MacPhail plány na novou palírnu v národním parku Cairngorms v oblasti Speyside. Tento měsíc pak společnost obdržela povolení od správy parku.

Nová palírna v parku Cairngorms
Nová palírna v parku Cairngorms

Cairngorms National Park byl založen v roce 2003 a nová palírna zde bude jednou z prvních palíren. Jak uvedli zástupci parku, nová palírna spolu s návštěvnickým centrem je důležitým prvkem pro rozvoj ekonomiky v této oblasti.

Nová palírna bude mít kruhový tvar a plně využije výhled přes řeku Spey. Maximální kapacita palírny bude 2 miliony litrů čistého alkoholu ročně.

Gordon & MacPhail je původně nezávislá stáčírna a toto už bude, spolu s palírnou Benromach, její druhá palírna.

Douglas Laing kupuje palírnu Strathearn

Strathearn je mladá a malá palírna. V oblasti Highlands byla založena v roce 2013 a disponuje kapacitou 30 000 litrů čistého alkoholu ročně.

Palírna Strathearn
Palírna Strathearn

Pro společnost Douglas Laing půjde zatím o jedinou palírnu v jejich vlastnictví. Nebude sama však nadlouho. V Glasgow společnost buduje novou palírnu jménem Clutha.

Douglas Laing & Co je nezávislá stáčírna založená v roce 1948. Mezi její nejznámější značky patří Big Peat, Timorous Beastie, Scallywag či řada výjimečných whisky XOP.


Čtěte také:

Gordon & Macphail vydali svou Spring Collection

Lagg, nová palírna na ostrově Arran

Nová palírna Ardnahoe otevírá své brány

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments